Kacper Grela zwyciężył w rozgrywkach Pucharu Polski Młodzików

Kacper Grela zwyciężył w rozgrywkach Pucharu Polski Młodzików
fot. Marcin Zabawa Młody szachista TOP Bolesławiec zakwalifikował się do Mistrzostw Świata Juniorów w Wietnamie.
istotne.pl top bolesławiec, mistrzostwa, szachy, kacper grela

W dniach 30 kwietnia–4maja w Karpaczu odbyły się rozgrywki Pucharu Polski Młodzików do lat 8 w szachach klasycznych. Puchar Polski Młodzików ma rangę Mistrzostw Polski. Zawody mają na celu wyłonienie najlepszego polskiego szachisty i szachistki. Dodatkowo zdobywcy pierwszych miejsc reprezentują Polskę na mistrzostwach świata juniorów w swojej grupie wiekowej.

Do Karpacza przybyła czołówka młodych polskich szachistów. Walka toczyła się na dystansie dziewięciu rund. W gronie faworytów wymieniano kilku zawodników, w tym ubiegłorocznych medalistów Mistrzostw Polski do lat siedmiu.

Pierwszy dzień zawodów nie przyniósł większych niespodzianek. Faworyci dość szybko wygrywali swoje partie. Drugiego dnia zmagali się najlepsi. 1 maja jedynym zawodnikiem, który nie doznał żadnej porażki, był szachista TOP Bolesławiec Kacper Grela.

W kolejnych dniach rozgrywek młody bolesławianin potwierdził swoją klasę. Kacper odniósł zwycięstwo w ostatniej, dziewiątej partii i z kompletem punktów został zwycięzcą zawodów. Dzięki znakomitemu wynikowi nasz szachista zdobył II kategorię szachową i jest obecnie jedynym ośmiolatkiem w Polsce z tak wysoką kategorią.

fot. Krzysztof Grela

Teraz marzeniem Kacpra jest udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Wietnamie w październiku 2008 r. Niestety, do wyjazdu na mistrzostwa nie wystarczy nominacja, którą wywalczył w Karpaczu, talent i umiejętności. Podstawową barierą jest bardzo wysoki koszt związany z wyjazdem na zawody. Klub i rodzice bolesławieckiego arcymistrza będą starali się pozyskać środki, aby Kacper mógł reprezentować Polskę na mistrzostwach w Wietnamie.

(informacja Krzysztof Grela/GA)