Wiele atrakcji czeka bolesławian w długi weekend

Wiele atrakcji czeka bolesławian w długi weekend
fot. B.org Majówka Jeździecka, turnieje: szachowy, piłkarski i brydżowy w Bolesławcu – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają mieszkańców naszego miasta w długi majowy weekend.
istotne.pl szachy, piłka halowa, brydż, jeździectwo

Poniżej prezentujemy zapowiedzi imprez sportowo-rekreacyjnych, jakie odbędą się w Bolesławcu i Kliczkowie w długi weekend.

Charytatywny turniej halówki

Federacja Młodych Socjaldemokratów zaprasza wszystkie chętne drużyny do wzięcia udziału w charytatywnym turnieju piłki nożnej. Zawody odbędą się 1 maja (start o 10:00) w sali przy I Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu.

Dochód z turnieju przeznaczony zostanie na leczenie chorej na nowotwór Emilii Kowalik z Zebrzydowej. Drużyny, które chcą wziąć udział w zawodach, mogą się zgłaszać zarówno telefonicznie (Paweł Zieliński: 600 507  852), jak i drogą mailową: zielinskifms@gmail.com. Pod tym numerem telefonu i adresem mailowym można również uzyskać wszelkie informacje dotyczące imprezy.

Turniej adresowany jest przede wszystkim do bolesławieckich firm i organizacji publicznych. Niemniej organizatorzy liczą również na udział osób prywatnych. Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest zgłoszenie zespołu (od 5 do 10 osób) i okazanie w dniu zawodów dowodu symbolicznej wpłaty na konto fundacji:
Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”
Ul. Świdnicka 53
50-030 Wrocław
PKO BP IV Oddział Wrocław
21 1020 5242 0000 2802 0127 9512
Tytułem: „Dla: Emilia Kowalik”

II Turniej Przyjaciół Brydża

1 maja o godzinie 10:00 w sali przy I LO w Bolesławcu odbędzie się II Turniej Przyjaciół Brydża. Zawody skierowane są do wszystkich miłośników tej gry. Dzieci oraz nowicjusze będą mogli grać w parach z zawodnikami z Bolesławieckiego Klubu Brydżowego. Zapisy do czwartkowego turnieju przyjmowane będą od godziny 9:30. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Majówka Jeździecka MOSiR-u

1 maja o godzinie 10:00 na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ulicy Spacerowej rozpocznie się Majówka Jeździecka. Będzie można obejrzeć Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody. Organizatorzy zapewniają wiele festynowych atrakcji: m.in. punkt gastronomiczny, jazdę konną dla dzieci oraz konkursy dla publiczności.

Imprezy w Kliczkowie

1 maja o godzinie 11:00 rozpocznie się Majówka Rycerska. Wśród wielu atrakcji organizatorzy przygotowali: turniej rycerski, pokazy walk rycerskich, gry i konkursy dla publiczności, pokazową bitwę o zamek.

3 maja o godzinie 9:00 rozpoczną się Euroregionalne Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody.

Święto Konstytucji 3 Maja

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja prezydent Bolesławca zaprasza na uroczystości:

  • w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy placu Zamkowym
    • 11:00 – koncert Miejskiej Orkiestry Dętej
    • 11:25 – program artystyczny przygotowany przez uczniów Gimnazjum Samorządowego Nr 2 w Bolesławcu
    • 11:40 – Msza Święta w Intencji Ojczyzny
    • po mszy odbędzie się występ Chóru Dnia Jednego z Prochowic
  • w sali Forum – Bolesławiecki Ośrodek Kultury przy placu Piłsudskiego o 16:00 odbędzie się uroczysty koncert. W programie: tańce narodowe i pieśni patriotyczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec” oraz Zespołu Poezji Śpiewanej BOK.

(informacja FMS/UM/MZ/GA)