BKS pokonał Miedź II Legnicę 4:3

BKS pokonał Miedź II Legnicę 4:3
fot. B.org Po porażce z Górnikiem Wałbrzych 1:3 bolesławianie pokonali u siebie rezerwy Miedzi Legnica 4:3.
istotne.pl bks bobrzanie, mecz, miedź legnica, akacki, pietkiewicz, łukasz rudyk

W sobotę BKS Bolesławiec podejmował u siebie Miedź II Legnicę. Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla bolesławian. Już w 1 minucie napastnik gości – Patryk Musiałowski – strzałem głową uzyskał prowadzenie. Piłkarze BKS szybko przystąpili do odrabiania strat. W 7 minucie Pietrzak zagrał prostopadle do Łukasza Akackiego, a ten strzałem z 14 metrów nie dał szans bramkarzowi drużyny przyjezdnej.

W 29 minucie BKS stracił piłkę w środku pola, co spowodowało błyskawiczną kontrę "miedzianki", i znów Musiałowski ostrym strzałem pokonał Sebastiana Łokaja. Odpowiedź BKS była natychmiastowa. Robert Nitarski, po akcji prawą stroną boiska i strzale w długi róg, doprowadził do wyrównania. Bolesławianie idąc za ciosem zdobyli prowadzenie w 32 minucie. Łukasz Rudyk zagrał na 6 metr do Radka Pietkiewicza i bezradny bramkarz legniczan musiał wyjmować piłkę z siatki.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków BKS, jednak strzały: Akackiego, T. Jasińskiego i Pietkiewicza nie znalazły drogi do siatki legniczan. W 65 minucie T. Jasiński zagrał do Rudyka, i po tej akcji BKS prowadził już 4:2.

Nasi piłkarze próbowali podwyższyć prowadzenie, lecz strzały J. Jasińskiego i Pietkiewicza bądź nie trafiały w światło bramki, bądź radził sobie z nimi bramkarz. W 83 minucie po strzale głową Pietkiewicza piłka trafia w poprzeczkę bramki Stodoły. W 88 minucie jedna z kontr Miedzi zakończyła się powodzeniem. Znów na miejscu był Musiałowski, który zdobył swoją trzecia bramkę i doprowadził do wyniku 4:3. BKS pokonał Miedź Legnicę 4:3.

(informacja P. Bieńkowski, BKS Bolesławiec)

Zobacz także

IV liga, tabela i kalendarz rozgrywek