Tenisiści TOP Bolesławiec pokonali STS Bartoszów

Tenisiści TOP Bolesławiec pokonali STS Bartoszów
fot. sxc.hu II-ligowy TOP Bolesławiec pokonał na wyjeździe STS Bartoszów 6:4. III-ligowcy zremisowali z Granicą Bogatynia 9:9.
istotne.pl top bolesławiec, tenis stołowy

W sobotę drużyna TOP Ekoceramika Bolesławiec rozegrała mecz wyjazdowy VIII kolejki II ligi tenisa stołowego z wiceliderem tabeli. Spotkanie TOP – STS Bartoszów rozpoczęło się szczęśliwie dla bolesławian. Po 4 meczach singlowych TOP prowadził 3:1, a po remisowych grach deblowych bolesławianie prowadzili 4:2. Następne gry singlowe rozegrali Łukasz Jaźwiec z Edwardem Muraszko i Robert Girulski z Pawłem Korusem. Łukasz gładko wygrał 3:0, a Robert po zaciętym pojedynku przegrał z najlepszym zawodnikiem gospodarzy 3:1 w setach.

Tenisiści II-ligowego TOP BolesławiecTenisiści II-ligowego TOP Bolesławiecfot. M. Zabawa

W przedostatniej partii singlowej zmierzyli się Tomasz Fortunko z Sławomirem Karwatką, który bez większych oporów pokonał Tomka 3:0. Po tym meczu na tablicy widniał wynik 5:4 dla TOP. Do ostatniego meczu spotkania, o drugie miejsce w lidze, wyszli Jarosław Girulski oraz grający stylem defensywnym Jerzy Florczak. Mecz obfitował w bardzo długie wymiany, ale ostatecznie po zaciętym pojedynku wygrał Girulski 3 do 0. Cały mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem TOP Ekoceramiki Bolesławiec 6:4.

Na trzy kolejki przed końcem pierwszej rundy TOP zajmuje drugą pozycję w tabeli II ligi tenisa stołowego. Następny mecz odbędzie się w najbliższą sobotę. Przeciwnikiem TOP będzie ŻOK Żmigród. Mecz odbędzie się w sali przy ul. Komuny Paryskiej o godzinied 17:00. Zapraszamy, wstęp wolny.

III-ligowcy TOP zremisowali z Granicą Bogatynia

Grający w III lidze TOP Bolesławiec rozegrał kolejne spotkanie, tym razem z Granicą Bogatynia. Mimo dobrej gry naszych młodych zawodników mecz zakończył się remisem 9:9. Punkty dla TOP zdobyli: Tycjan Banaś 3; Mateusz Kowal 3,5; Mirosław Jaślan 2,5. Mecz z Bogatynią powinien zakończyć się zdecydowanym zwycięstwem TOP, ale bardzo słabo zagrał trener tego zespołu Marcin Wołowicki, przegrywając niespodziewanie wszystkie swoje mecze. Pomimo remisu drużyna TOP zajmuje pierwsze miejsce w tabeli III ligi z 3-punktową przewagą nad zespołem z Jeleniej Góry.

(informacja RT/TOP Bolesławiec)