Młodzicy TOP przegrali dwumecz z Ikarem Legnica

Piłka do siatkówki
istotne.pl 0 top bolesławiec, sport

W sobotę w sali sportowej przy ul. Komuny Paryskiej odbył się kwalifikacyjny turniej o Mistrzostwo Dolnego Śląska w piłce siatkowej młodzików. Siatkarze TOP Bolesławiec spotkali się z Ikarem Legnica. Podopieczni Adriana Graczyka rozpoczęli zawody lekko stremowani. Już pierwsze piłki celnie i mocno bite przez zawodników Ikara przestraszyły miejscowych. Przy stanie 5:8 trener Graczyk wziął czas i trochę uspokoił grę. Boleslawianie dopingowani przez kibiców doprowadzili do remisu 14:14, ale legniczanie raz po raz łapali na bloku atakujących Frączka i Sądaja. Set zakończył się porażką bolesławian 17:25.

Drugiego seta TOP rozpoczął równie niepewnie jak pierwszego. Po kilku minutach gry widać było, że miejscowi nie mają siły stawić czoła zawodnikom Ikara. Bolesławianie przegrali drugiego seta 8:25.

Po półgodzinnej przerwie rozpoczął się mecz rewanżowy. W nim również dominowali legniczanie. W secie pierwszym Ikar pokazał gdzie jest miejsce przeciwnika, wygrywając 25:9. W drugim secie, kończącym turniej, trener z Legnicy dal pograć rezerwowym. Legniczanie wygrali 25:22.

Drużyna młodzików TOP BolesławiecDrużyna młodzików TOP Bolesławiecfot. TOP

TOP Bolesławiec zagrał w składzie: A. Folga, J. Troszczyński, K. Frączek, S. Sądaj, R. Turczyński, M. Sobczak, K. Kulesza. Trenerem młodzików TOP Bolesławiec jest A. Graczyk.