BKB „Prjnavor” prowadzi w III lidze brydża

BKB „Prjnavor” prowadzi w III lidze brydża
fot. M. Zabawa Po II rundzie spotkań "Prnjavor" utrzymał pozycję lidera.
istotne.pl turniej, prnjavor, brydż, pogrom

Drużyna Bolesławieckiego Klubu Brydżowego "Prnjavor" utrzymała prowadzenie w tabeli rozgrywek III ligi. W minioną sobotę i niedzielę bolesławieccy brydżyści rozegrali w Brzegu II rundę spotkań. Obie nasze drużyny spisały się wyśmienicie.

Liderujący rozgrywkom zespół "Prnjavor" Bolesławiec, grający w składzie: Artur Winkler, Antoni Ochot, Jarosław Molenda (kapitan), Jerzy Olenderek i Andrzej Kaźmierczak, zdobył łącznie 82 punkty meczowe. Na ten ogólny wynik złożyły się: zwycięstwa z Kolejarzem Aspolem Wrocław 20:10 i Rokitą Brzeg Dolny 20:10, remis ze Zdrowime Kudowa 15:15 oraz dwie minimalne porażki 14:16, z Gwardią Wrocław oraz 13:17 z TURBO Wrocław.

Drużyna "Prnjavor" BolesławiecDrużyna "Prnjavor" Bolesławiecfot. J. Molenda

W II rundzie jeszcze lepiej wypadła drużyna "Pogromu" Bolesławiec, która zdobyła łącznie 89 punktów meczowych. Drużyna w składzie: Roland Lippik (kapitan), Ryszard Makuch, Jacek Baranowski, Sławomir Zimniak, Jerzy Zatylny i Jerzy Snopczyński i pokonała kolejno: Kolejarza Wrocław 19:11, Rokitę Brzeg Dolny 20:10, Turbo Wrocław 18:12, Zdrowie Kudowę 18:12, oraz ulegała w minimalnym stosunku 14:16 Gwardii Wrocław. Tym samym drużyna Pogromu awansowała w tabeli i zajmuje obecnie 12 miejsce.

Zakończenie rundy eliminacyjnej nastąpi już w nowym roku. Po ostatnim zjeździe w styczniu sześć najlepszych zespołów będzie walczyć o awans do II ligi.

(informacja i zdjęcie J. Molenda)