Tenisiści TOP odnieśli kolejne zwycięstwa

Tenisiści TOP odnieśli kolejne zwycięstwa
fot. sxc.hu II-ligowy TOP Ekoceramika Bolesławiec pokonał AZS Akademia Ekonomiczna Wrocław 8:2. III-ligowcy wygrali w spotkaniu wyjazdowym z MKSTS Polkowice 10:1
istotne.pl top bolesławiec, tenis stołowy

W sobotę II-ligowy TOP Ekoceramika Bolesławiec rozegrał mecz VII kolejki. Przeciwnikiem naszej drużyny był AZS Akademia Ekonomiczna Wrocław. Spotkanie rozpoczęło się dość szczęśliwie, od prowadzenia 3:1 dla TOP. Po dwóch zwycięstwach w grach deblowych było już 5:1 dla bolesławian, i stało się jasne, że TOP nie może przegrać tego meczu. Kropkę nad "i" postawił Tomasz Fortunko, wygrywając gładko z Kamilem Duniecem. Nasz tenisista zdobył 6 punkt w meczu, co dało pewne zwycięstwo dla TOP.

Tenisiści II-ligowego TOP BolesławiecTenisiści II-ligowego TOP Bolesławiecfot. M. Zabawa

Ostatnie dwie partie zakończyły się podziałem punktów. Jaźwiec wygrał z Tomaszem Jedynakiem, a Robert Girulski przegrał z Rafałem Michalakiem. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem bolesławian 8:2. Na wyróżnienie zasługują zawodnicy, którzy zdobyli komplet punktów: Łukasz Jaźwiec 2,5 oraz Tomasz Fortunko 2,5. Jarosław Girulski i Robert Girulski zdobyli po 1,5 punktu. Po siedmiu kolejkach TOP Ekoceramika znajduje się na 2 miejscu w tabeli II ligi tenisa stołowego. Następny mecz już w najbliższą sobotę na wyjeździe w Legnicy z drużyną STS Bartoszów, która zajmuje aktualnie 3 pozycję w tabeli.

III-ligowcy zwyciężyli w Polkowicach

III-ligowy TOP Bolesławiec rozegrał kolejne spotkanie na wyjeździe. Tym razem przeciwnikiem bolesławian był MKSTS Polkowice. Po kolejnej wspaniałej grze naszych młodych zawodników mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem 10:1. Punkty zdobyli: Tycjan Banaś 1,5; Mateusz Kowal 2,5; Mirosław Jaślan 3,5 i Marcin Wołowicki 2,5. Drużyna pod okiem trenera Marcina Wołowickiego odniosła szóste zwycięstwo w lidze i zajmuje 1 miejsce w III-ligowej tabeli, co przybliża ją do awansu do II ligi.W następną sobotę przeciwnikiem trzecioligowców będzie Granica Bogatynia. Mecz zostanie rozegrany w sali przy ul. Armii Krajowej 3 o godzinie 16:00.

(informacja R. Tomczyk, TOP Bolesławiec)