JVC chce wybudować fabrykę koło Bolesławca

JVC chce wybudować fabrykę koło Bolesławca
fot. B.org Powyżej 800 osób ma znaleźć pracę w fabryce, która stanie koło Bolesławca. JVC na razie nie potwierdza informacji o budowie zakładu.
istotne.pl miasto, jvc, inwestować

Informacja o inwestycji Japończyków na razie jest tajna. Nikt nie chce jej potwierdzić. Nieoficjalnie wiadomo, że JVC ma zamiar zainwestować około 100 mln złotych i zatrudnić powyżej 800 osób. Fabryka stanie niedaleko Bolesławca, w pobliżu autostrady A4. Produkcja monitorów ma się rozpocząć w 2008 roku.

Jak pisze Gazeta Wyborcza, Japończycy swoją decyzję uzależniali od budowy kolejnego odcinka autostrady A4 (Zgorzelec - Krzyżowa), która jest im potrzebna do szybkiego transportu telewizorów na zachód Europy, i włączenia terenów w Bolesławcu do strefy ekonomicznej, dzięki czemu JVC dostanie duże ulgi podatkowe.

JVC to jeden ze światowych liderów w branży wysokich technologii. Koncern został założony w 1927 roku w Jokohamie. Na całym świecie w zakładach i laboratoriach JVC pracuje 37 tys. pracowników. W Europie ma tylko jedną fabrykę, w Wielkiej Brytanii.

(informacja GW/KG)