Dariusz Kwaśniewski został członkiem Zarządu Powiatu

Dariusz Kwaśniewski został członkiem Zarządu Powiatu
fot. B.org Radni powiatu bolesławieckiego wybrali Dariusza Kwaśniewskiego na członka Zarządu Powiatu. W tajnym głosowaniu poparło go 13 radnych, 8 osób było przeciw.
istotne.pl starostwo, zarząd, dariusz kwaśniewski

Dariusz Kwaśniewski od dzisiaj będzie pracować w Zarządzie Powiatu Bolesławieckiego. Głównym jego zadaniem będzie kontrola pozyskiwania przez powiat pieniędzy unijnych. Kwaśniewski będzie także prowadził nadzór nad pracą Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu, w którym do tej pory był naczelnikiem.

Wybór nowego członka zarządu poprzedziła dyskusja na temat zasadności zatrudniania kolejnej osoby w zarządzie. Radni opozycji zarzucali władzom Starostwa, że nowe stanowisko jest zbędne. Starosta Cezary Przybylski argumentował, że pozyskiwanie pieniędzy jest bardzo ważne i dlatego musi być osoba, która będzie bezpośrednio za to odpowiadać.

W tajnym głosowaniu Dariusza Kwaśniewskiego poparło 13 radnych, 8 było przeciw. Nowy członek zarządu za swoją pracę będzie otrzymywać miesięcznie 7 500 zł brutto.

W skład Zarządu Powiatu, oprócz Kwaśniewskiego, wchodzą jeszcze cztery osoby: starosta Cezary Przybylski i wicestarosta Stanisław Chwojnicki oraz radna Ewa Potyszka i radny Jan Kozak.

(informacja KG)