Klub Bobrzanie obchodził 35-lecie istnienia

Klub Bobrzanie obchodził 35-lecie istnienia
fot. www Miejski Klub Sportowy Bobrzanie obchodził jubileusz 35-lecia. Z tej okazji odbyły się: Międzynarodowy Turniej Piłki Halowej dla chłopców z rocznika 1995 i młodszych oraz mecze pokazowe, z udziałem gwiazd polskiej ekstraklasy i zespołu Sumptuastic.
istotne.pl bks bobrzanie, gala, turniej

W piątek Klub Bobrzanie obchodzi 35-lecie istnienia. Z tej okazji zorganizowano Międzynarodowy Turniej Piłki Halowej dla chłopców z rocznika 1995 i młodszych. 14 drużyn (160 małych piłkarzy) rywalizowało o Puchar Prezydenta Miasta i Puchar Polskiego Związku Piłki Nożnej. W turnieju wzięły udział następujące drużyny: Amica Wronki, FSV Budissa Bautzen, Górnik Polkowice, Czarni Lwówek, Górnik/Zagłębie Wałbrzych, Wratislavia Wrocław, Wiko I Wrocław, Wiko II Wrocław, Chrobry Nowogrodziec, Włókniarz Mirsk, UKS Gryfów Śląski, Gol Jelenia Góra, UKS Kusy oraz Bobrzanie Bolesławiec . Mecze rozgrywane były w dwóch grupach w salach przy I LO i przy Szkole Podstawowej nr 1.

Przedstawiciel PZPN Krzysztof Malinowski wręcza puchar zwycięskiPrzedstawiciel PZPN Krzysztof Malinowski wręcza puchar zwycięskifot. B.org

W meczach półfinałowych Wiko I Wrocław uległo Górnikowi/Zagłębiu Wałbrzych 0:1, zaś Górnik Polkowice zremisował z UKS Kusym 1:1. O awansie do finału zadecydowały karne, w których Polkowice pokonały UKS Kusy 4:3. W walce o III miejsce UKS Kusy przegrał z Wiko I Wrocław 0:6. Zwycięzcą turnieju po wyrównanej walce został Górnik Polkowice, remisując z Górnikiem/Zagłębiem Wałbrzych 0:0, a w karnych wygrywając 7:6.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

  1. miejsce, Górnik Polkowice
  2. miejsce, Górnik/Zagłębie Wałbrzych
  3. miejsce, Wiko I Wrocław
  4. miejsce, UKS Kusy Bolesławiec
  5. miejsce, Wiko II Wrocław
  6. miejsce, Amica Wronki
  7. miejsce, Chrobry Nowogrodziec
  8. miejsce, Czarni Lwówek
  9. miejsce, Bobrzanie Bolesławiec

Pozostałe drużyny turnieju uplasowały się na miejscach od 10 do 14.

Mecze pokazowe Gali Piłkarskiej

W meczu pokazowym Gali Piłkarskiej zmierzyły się drużyny Sumptuastic i Gwiazdy Piłkarskie, w składzie: Dariusz Dudka, Marcin Wasielwski, Piotr Włodarczyk, Marcin Morawski, Marcin Kikut, Liber, Szymon Pacanowski. Po wspaniałej zabawie na boisku mecz zakończył się remisem 3:3, a o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Skuteczniejszymi egzekutorami karnych okazała się drużyna Gwiazd Piłkarskich.

Drużyna Gwiazd Piłkarskich: Szymon Pacanowski, Marcin Morawski, Drużyna Gwiazd Piłkarskich: Szymon Pacanowski, Marcin Morawski, fot. B.org

W kolejnych meczach pokazowego turnieju Gwiazdy Piłkarskie pokonały Bobrzan Bolesławiec 4:3. Z drużyną Radnych Powiatu piłkarze ekstraklasy zremisowali 3:3. Natomiast mecz Bobrzanie Bolesławiec – Radni Powiatu zakończył się wynikiem 4:0.

Damian Sawczak w imieniu organizatorów składa podziękowania Wszystkim tym, którzy wsparli inicjatywę i pomogli w realizacji jakże wielkiego wydarzenia w naszym mieście. Są to Prezydent Miasta Piotr Roman, firma Oleńka, Opałkowa Chata, Rogalski i Tesco Bolesławiec. Dziękując tym, którzy nam pomogli jednocześnie ubolewamy nad znikomym zainteresowaniem sponsorów, z terenu miasta i okolic, którym najwidoczniej nie zależy na tym, żeby w mieście odbywały się imprezy o zasięgu ogólnopolskim.

Piłkarze przed bramkąPiłkarze przed bramkąfot. B.org

Mamy nadzieję, że przyszły rok i kolejna Gala Piłkarska będzie cieszyć się większym zainteresowaniem sponsorów, co pozwoli na jeszcze lepszą organizację i jeszcze większy rozmach imprezy, która już została wpisana do kalendarza PZPN.

(informacja DS/ MKS Bobrzanie Bolesławiec)

Zobacz także

MKS Bobrzanie Bolesławiec