Szubster Team zwyciężył w mistrzostwach w Beerpongu

Szubster Team zwyciężył w mistrzostwach w Beerpongu
fot. Chata Myśliwska Dwanaście ekip wystartowało w I Mistrzostwach Bolesławca w Beerpongu. Zawody wygrał Szubster Team przed Ping Pong Kings i Buratino.
istotne.pl chata, mistrzostwa, beerpong, myśliwska

26 lipca rozegrano I Mistrzostwa Bolesławca w Beerpongu. Miłośnicy tego nietypowego sportu gromadzili się w Chacie Myśliwskiej już od godzin popołudniowych. Przed rozpoczęciem mistrzostw zawodnicy trenowali, rzucając piłeczkami pingpongowymi do kubków z wodą.

Właściwe rozgrywki rozpoczęły się o 16:30. Drużyny rywalizowały ze sobą przy trzech stołach. „To nowa dyscyplina, która w Polsce i w Europie jest mało znana. Gra polega na piciu piwa i rzucaniu pingpongiem do kubeczków” mówi portalowi IstotneInformacje.pl Łukasz Niechajczyk, pomysłodawca i współorganizator zawodów.

Szubster Team zwyciężył w I Mistrzostwach Bolesławca w BeerponguSzubster Team zwyciężył w I Mistrzostwach Bolesławca w Beerpongufot. dobosch.com

Beerpongowego bakcyla bolesławianin połknął w czasie pobytu w Stanach Zjednoczonych. Złośliwi mogliby powiedzieć, że tego typu sport to promocja alkoholizmu. Łukasz Niechajczyk absolutnie nie zgadza się z tą tezą. „Na różnego rodzaju festynach spożywa się więcej piwa i nikt nie nazywa tego promocją alkoholizmu” zaznacza. „To po prostu dobra zabawa i sposób na miłe spędzenie czasu” dodaje.

Drugie miejsce wywalczył Ping Pong KingsDrugie miejsce wywalczył Ping Pong Kingsfot. dobosch.com

Zawody trwały aż do 22:00. Mistrzem turnieju został Szubster Team. Tytuł wicemistrzowski wywalczyli Ping Pong Kings. Na trzeciej zaś pozycji uplasowała się drużyna Buratino. „Trafić jest trudno, pić piwo jest o wiele łatwiej. Kolega trafia, ja dobrze wypijam piwa, więc wszystko jest w porządku” powiedział nam Marek z Buratino po pierwszej rundzie rozgrywek. „Poziom jeszcze nie jest zbyt wysoki” zaznaczył Tomasz z wrocławskiego PH Squad. Ale, jego zdaniem, beerpong będzie stopniowo zdobywał coraz większą popularność w naszym kraju. „W Las Vegas zawodnicy grają o setki tys. dolarów” dodał.

Trzecie miejsce zajął zespół BuratinoTrzecie miejsce zajął zespół Buratinofot. dobosch.com

Ogółem w I Mistrzostwach Bolesławca w Beerpongu wystartowało 12 dwuosobowych zespołów o intrygujących nazwach: PH Squad, Funky Ghetto, Szubster Team, Bronkersi, Gołda Team, Buratino, qrDe Skuat, Mix Z, Kanapka Skład, Nokałt, Kozak Team i Ping Pong Kings. W październiku mistrzostwa beerponga odbędą się w Poznaniu i we Wrocławiu.

Portal IstotneInformacje.pl był partonem medialnym wydarzenia.

(informacja ii)

Zobacz także

Więcej o beerpongu