Kacper Grela odnosi kolejne wielkie sukcesy

Kacper Grela
fot. istotne.pl Na rozegranych w Lublinie Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich P 5 młody bolesławianin wywalczył tytuł wicemistrza kraju, a w rozgrywkach pucharowych zajął wysokie trzecie miejsce.
istotne.pl 0 zawody, szachy, kacper grela

Lubelskie Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich P 5 (jedna partia trwa 5 minut) odbyły się 27 lipca. W kategorii do lat 8 rywalizowało 49 szachistów. Kacper Grela, zawodnik TOP Bolesławiec, zdobył 8,5 punktów w jedenastu partiach (osiem wygrał, a jedną zremisował) i tym samym wywalczył tytuł wicemistrza kraju. Mistrzem Polski został Michał Choina z Hetmana Ostrowiec Świętokrzyski. Trzeci był reprezentant Javenii Hańcza Suwałki Mateusz Mendak.

Następnego dnia rozegrano Puchar Polski w kategorii P 15. W grupie wiekowej Kacpra wystartowało 70 zawodników. W rozgrywkach pucharowych bolesławiecki szachista zajął wysokie trzecie miejsce. W środę 30 lipca zawodnik TOP weźmie udział w Mistrzostwach Polski w kategorii P 30.

Warto dodać, że do startu w lubelskich zawodach dopuszczono jedynie zawodników z najwyższym rankingiem w Polsce. Aby walczyć o tytuł, trzeba mieć minimum 1200 punktów rankingowych. Kacper Grela ma ich 1800 i jest jednym z faworytów środowej rywalizacji.

Aktualizacja 2008-07-30 16:25

W kategorii P 30 Kacper Grela zdobył tytuł mistrza Polski! W rywalizacji wzięło udział 59 zawodników. Drugie miejsce wywalczył Konrad Drozdowski z Bydgoszczy, a trzecie Filip Janiszewski z Kalisza.