Darmowe badania podczas Święta Ceramiki

Darmowe badania podczas Święta Ceramiki
fot. www.sxc.hu W namiocie przy Starostwie będzie można zmierzyć poziom glukozy we krwi, ciśnienie tętnicze i tętno, profil lipidowy oraz wykonać morfologię krwi.
istotne.pl badanie, lekarz

Chcesz uchronić siebie i swoich bliskich przed atakiem serca lub udarem? Boisz się anemii czy niebezpiecznych chorób krwi? Nie wiesz jak przygotować się do ważnego momentu, jakim jest poród? Bolesławiecki szpital przychodzi Ci z pomocą.

W specjalnym punkcie promocyjnym, ustawionym w dniach 21–23 sierpnia naprzeciw budynku Starostwa Powiatowego przy ulicy Asnyka, pracownicy Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu umożliwią chętnym zbadanie poziomu glukozy we krwi, zmierzenie ciśnienia tętniczego i tętna, zbadanie profilu lipidowego i morfologii krwi.

Biały namiot, w którym będzie prowadzona promocja jest jednocześnie punktem informacyjnym. Znajdziemy w nim wiadomości o poradniach funkcjonujących w szpitalu, dowiemy się, jaka jest zawartość oferty leczniczej jednostki.

Nie wszystkim wiadomo, że w bolesławieckim szpitalu działa szkoła rodzenia. Każda z przyszłych mam będzie mogła upewnić się o tym, czy jest dobrze przygotowana na podróż do szpitala oraz do samego porodu. Doświadczone położne opowiedzą o prawidłowej pielęgnacji noworodka oraz udzielą odpowiedzi na inne nurtujące pytania.

Niezależnie od wieku czy macierzyńskiego stażu Bolesławianek, z myślą o ich zdrowiu przeprowadzona zostanie akcja profilaktyki raka sutka. Pokaz sposobów samokontroli stanu zdrowia piersi pomoże uchronić się przed tą niebezpieczną chorobą.

Badanie profilu lipidowego i morfologii krwi będzie możliwie po przedstawieniu specjalnego kuponu, który można otrzymać od szpitalnych konsultantów. Każdego z trzech dni działalności punktu będzie można zdobyć jeden kupon ze stu przygotowanych przez szpital.

(informacja Biuro Prasowe Starostwa Powiatowego/ KG)