Przeczytaj petycję przedszkola Nibylandia do prezydenta

Przeczytaj petycję przedszkola Nibylandia do prezydenta
fot. UM Bolesławiec Rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola Niepublicznego NIBYLANDIA przy ul. Łukasiewicza oraz mieszkańcy wnisokują o założenie progów zwalniających między blokiem a placem ks. Jerzego Popiełuszki.
istotne.pl piotr roman, przedszkole nibylandia, ariel orłowski

Rodzicom i mieszkańcom zależy na bezpieczeństwie dzieci uczęszczających do przedszkola. Poniżej treść petycji, którą można podpisać na stronie zmienmy.to.

Na drodze dojazdowej na parking podziemny basenu Orka potrzebne są progi zwalniająceNa drodze dojazdowej na parking podziemny basenu Orka potrzebne są progi zwalniającefot. Czytelnik

Szanowny Panie Prezydencie,

Wierzymy, że dla Pana – nie tylko jako dla Prezydenta naszego miasta, ale także ojca i dziadka – bezpieczeństwo mieszkańców, a szczególnie dzieci i osób starszych, jest szczególnie ważne.

W imieniu rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola Niepublicznego NIBYLANDIA w Bolesławcu z siedzibą przy ul. Łukasiewicza 8/41 oraz mieszkańców składamy wniosek o założenie progów zwalniających na ulicy między blokiem przy ulicy Ignacego Łukasiewicza, a placem ks. Jerzego Popiełuszki oraz pionowych i poziomych znaków informujących o zachowaniu szczególnej ostrożności z uwagi na fakt korzystania z przejścia dla pieszych przez dzieci.

Często obserwujemy wzmożony ruch na ulicy sąsiadującej z przedszkolem. Jest to ulica w ścisłym centrum naszego miasta, która stanowi nie tylko drogę dojazdową dla mieszkańców okolicy, ale także prowadzi do Krytej Pływalni ORKA, co dodatkowo wpływa na wzmożony ruch. Przy tak dużym natężeniu ruchu niejednokrotnie samo przejcie przez jezdnię stanowi duże ryzyko wypadku, a fakt umiejscowienia przejścia dla pieszych wyłącznie na jej końcach dodatkowo wzmaga ryzyko. Droga ta bowiem jest odcinkiem o znacznej długości. Ciężko jest przejść bezpiecznie na parking po drugiej stronie ulicy. Niejednokrotnie zauważamy, iż kierowcy nie zachowują szczególnej ostrożności, przekraczając dozwoloną prędkość. Wymienione zachowania zmotoryzowanych użytkowników drogi stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia naszych dzieci, użytkowników Krytej Pływalni ORKA jak również mieszkańców.

Z uwagi na powyższe, prosimy o pozytywne ustosunkowanie się do naszej petycji i założenie na ulicy Ignacego Łukasiewicza progów spowalniających oraz pionowych i poziomych znaków drogowych.

Z poważaniem, Ariel Orłowski