Jolanta Koźmin zaprasza na zajęcia plastyczno-literackie

Jolanta Koźmin zaprasza na zajęcia plastyczno-literackie
fot. Krzysztof Gwizdała Amatorka malarstwa i literatury pięknej zaprasza wszystkich chętnych od 16 do 100 lat do swojej domowej galerii przy ulicy Robotniczej 14, w piątek (13 listopada) na 17:00.
istotne.pl jolanta koźmin, galeria na płocie

O pasji Jolanty Koźmin pisaliśmy w artykule "Galeria na płocie studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku". Jej galeria powstała z pasji i fascynacji sztuką. – Gdyby nie Uniwersytet Trzeciego Wieku nie zaczęłabym malować – mówi Jolanta. – Nie wiedziałabym, że to siedzi w mojej głowie, a tak maluję już od półtora roku. Autorka kilkudziesięciu prac stworzyła galerię dla siebie i swoich sąsiadów.

Teraz „Galeria na płocie” zmieniła nazwę na „Galerię na schodach” i tam właśnie odbędzie się inauguracja spotkania z osobami, które tak jak Jolanta, chcą w sobie odkryć różne pasje. Zajęcia będą bezpłatne i regularnie prowadzone co tydzień w piątki (zajęcia malarskie), zajęcia z literatury będą się odbywać co dwa tygodnie.

– Nie mogę uczyć malarstwa – mówi amatorka – ale pomogę oswoić się z farbami, zakochać w kolorach i tworzć dla własnej przyjemności.