Roman: Ten, kto rozpowszechnia tę plotkę, może zostać podany do sądu

Roman: Ten, kto rozpowszechnia tę plotkę, może zostać podany do sądu
fot. GA Prezydent na sesji Rady Miasta odniósł się do plotek, jakoby Gmina Miejska likwidację podatku od nieruchomości zrekompensowała sobie... innymi podatkami.
istotne.pl piotr roman, sesja rady miasta

Temat w czasie październikowej sesji Rady Miasta poruszył Piotr Roman, prezydent Bolesławca: – Warto powiedzieć, że kolejny rok z rzędu podatku od nieruchomości nie zmieniamy. I nieprawdą jest, jakoby – bo taka plotka jest rozpowszechniana przez ludzi, którzy nas nie lubią – to, że zdecydowaliśmy się na zlikwidowanie podatku od nieruchomości, zrekompensowaliśmy sobie innymi podatkami. To wierutne kłamstwo. I warto wyrazić to wprost: ten, kto to mówi, może zostać podany do sądu.

I dodał: – Nie zrobiliśmy tego, podatki są zamrożone od kilku lat. Kolejny rok z rzędu nie wprowadzamy ich podwyżek. Co więcej, zależy nam, aby ta informacja docierała do wszystkich. Już teraz widzimy efekt w postaci zwiększonej ilości mieszkań budowanych w Bolesławcu.

P. Roman wspomniał też o tym, że uczestniczył w spotkaniu z szefem Fundacji „Krzyżowa“, który zaprezentował prognozy demograficzne dla naszego województwa. – Dolnemu Śląskowi grozi wyludnienie. Ale, oczywiście, nie dotyczy to np. Bolesławca, Jeleniej Góry i Wrocławia – podkreślił prezydent.