Otwarcie Orlika Lekkoatletycznego z udziałem dwukrotnego mistrza świata Pawła Fajdka!

Otwarcie Orlika Lekkoatletycznego z udziałem dwukrotnego mistrza świata Pawła Fajdka!
fot. Ja Fryta/Wikimedia Commons W środę 4 listopada szykuje się wielkie święto wszystkich fanów królowej sportu – lekkoatletyki.
istotne.pl mks bolesłavia, paweł fajdek, orlik lekkoatletyczny

Uroczystość rozpocznie się o 13:30 w sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. majora Henryka Sucharskiego w Bolesławcu (ul. Komuny Paryskiej). W ceremonii udział wezmą m.in. Paweł Fajdek, dwukrotny mistrz świata w rzucie młotem, wraz z trenerką Jolantą Kumor, trener kadry narodowej 4x400 m Józef Lisowski wraz z zawodnikami (Marcinem Marciniszynem, Łukaszem Krawczukiem, Jakubem Krzewiną), dwóch wiceprezesów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki: Zbigniew Polakowski i Paweł Olszański, a także marszałek dolnośląski Cezary Przybylski.

Natomiast o 14:30 – już na Orliku Lekkoatletycznym (za ZSOiZ) – odbędzie się przecięcie wstęgi i Mityng Otwarcia Stadionu, czyli zawody „Lekkoatletyka dla Każdego”, w których wezmą udział lekkoatleci ze Zgorzelca, Węglińca, Lwówka Śląskiego, Świdnicy, Jeleniej Góry, Złotoryi, Nowogrodźca, Osiecznicy i, oczywiście, z Bolesławca.

MKS Bolesłavia/ii