Wypadek na A18 i przy Manhattanie – dwie osoby ranne

Wypadek na A18 i przy Manhattanie – dwie osoby ranne
fot. Krzysztof Gwizdała Od 30 października do 2 listopada 2015 roku w ramach akcji „Znicz” nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżujących czuwało prawie 160 policjantów z powiatu bolesławieckiego.
istotne.pl policja, wypadek, akcja znicz

W ciągu tych czterech dni doszło do 2 wypadków i 9 kolizji drogowych. Co więcej, policjanci zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu, 2 kierowców z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i tyle samo z czasowo cofniętymi uprawnieniami.

Pierwszy wypadek miał miejsce w piątek 30 października przy bolesławieckim targowisku, tzw. Manhattanie. 58-letni bolesławianin, kierowca VW Golfa, wyjeżdżając z targowiska, potrącił 60-letnią rowerzystkę z Bolesławca. Kobieta doznała urazu nogi, trafiła do szpitala.

Do drugiego wypadku doszło 2 listopada na A18 (na wysokości Świętoszowa). 33-letni mieszkaniec Małopolski, jadący Fiatem Scudo, najechał na tył Opla, którym kierował 33-letni mieszkaniec Jawora. Ten ostatni, jak ustalili mundurowi, nieprawidłowo włączył się do ruchu.

W wyniku zderzenia ciężkich obrażeń doznał jaworzanin, którego pogotowie lotnicze przetransportowało do lecznicy w Legnicy.

KPP Bolesławiec/ii