Nie odwołano władz powiatu lubańskiego

Nie odwołano władz powiatu lubańskiego
fot. B.org Za odwołaniem rady powiatu i starosty opowiedziało się sześć tysięcy osób. Za pozostaniem dotychczasowych władz głosowało 245 osób. Frekwencja wyniosła 13 procent i była niższa od wymaganej 30-procentowej.
istotne.pl lubań, pielęgniarka, referendum

Referendum zorganizowały pielęgniarki, zwolnione wcześniej z Łużyckiego Centrum Medycznego, z siedzibą w Lubaniu. Mimo niepowodzenia, pielęgniarki położne i lekarze nie zamierzają zaniechać starań o wypłatę odszkodowań za zwolnienia z pracy.

Od początku roku lubańskie pielęgniarki podejmowały wiele akcji nagłaśniających problem stu zwolnionych pracowników Centrum Medycznego. Oprócz demonstracji i prób mediowania z władzami powiatu, pielęgniarki okupowały budynek starostwa w Lubaniu. Jak dotąd walka o odszkodowania okazywała się nieskuteczna.

Opinie czytelników

Bolesławianin: Każda możliwość wpływania na losy otaczającego nas świata jest dobra. Jednak wszystko ma swoją cenę: referendum gminne kosztuje dość spore pieniądze – to po pierwsze. Po drugie mając na uwadze fakt, iż tego rodzaju referenda cieszą niską frekwencją, to są to z góry stracone pieniądze. O przeprowadzeniu referendum decyduje rada powiatu, więc to w zasadzie ona pozwala sobie na gest wydania pieniędzy mieszkańców. To wszystko powoduje, że mam mieszane uczucia co do takiej formy wpływania na losy decydentów. Ponadto wydaje się, że odpowiednią formą wyrażania swoich poglądów są wybory samorządowe – raz na 4 lata i starczy.