Świat zmysłów w Miejskim Zespole Szkół nr 2

Świat zmysłów w Miejskim Zespole Szkół nr 2
fot. Wydarzenie w całości przygotowane przez uczniów, przy współpracy z nauczycielami i odbędzie się 21 marca o 16:30 w szkole przy ul. Jana Pawła II.
istotne.pl szkoła, mzs 2 bolesławiec

Plener twórczości organizowany jest po raz trzeci, w tym roku pod hasłem „Świat zmysłów”. Zapraszają na niego dyrekcja, nauczyciele i autorzy: uczniowie MZS nr 2.

Co to jest Plener Twórczości?

To ważny dzień w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu, podczas którego uczniowie opuszczają sale lekcyjne, by jak najlepiej zaprezentować twórcze działania. Nie będzie lekcji? W Pierwszy Dzień Wiosny stawiamy na radość, kreatywność i dobrą zabawę. Zamiast lekcji będzie pochód bajkowych postaci dla najmłodszych, konkursy dla starszych, inscenizacje wybranych utworów literackich przygotowane przez najstarszych i wiele innych atrakcji. A po południu plener pod hasłem „Świat Zmysłów”.

Skąd tytuł pleneru „Świat Zmysłów”?

W tym roku uczniowie mieli przygotować prezentację wybranego kraju lub regionu świata przez pryzmat doświadczania go wszystkimi zmysłami: wzrokiem, słuchem, smakiem, węchem, dotykiem. Wybierali spośród miejsc, w których językami urzędowymi są niemiecki lub angielski. Już widzimy, że efekty przechodzą nasze najśmielsze oczekiwania.

Dlaczego warto przyjść na Plener Twórczości?

Warto, ponieważ tego dnia młodzież dzieli się swoimi talentami i pasjami oraz prezentuje je innym: kolegom, koleżankom, rodzicom i wszystkim gościom, którzy zechcą nas odwiedzić.

Program i atrakcje Pleneru Twórczości

  • 16:00 Targi turystyczne przygotowane przez uczniów naszej
  • Kuchnie świata, stoiska prezentujące potrawy z różnych stron świata połączone z degustacją
  • Konkurs na najciekawszą prezentację wybranego kraju „ Świat Zmysłów”, do jury zaprosiliśmy panią Grażynę Hanaf, dziennikarkę, pisarkę i przewodniczkę wycieczek oraz autorkę m.in. przewodników po Maroku i Prowansji.
  • 16:30 Dzień Otwarty Szkoły (wywiadówki) do 17:00
  • 17:00 Prezentacja teatralna klasy 1b „Wiosna – czar życia”, aula szkolna
  • Kiermasz wielkanocny – ekspozycja wiosennych i świątecznych prac uczniów z możliwością ich zakupienia
  • Punkt artystycznego malowania twarzy
  • Wystawy prac plastycznych naszych uczniów
  • Kawiarenka