BTS Elektros pokonał siatkarzy z Milicza 3:1

Seniorzy BTS Elektros
istotne.pl 0 bts bolesławiec

Kolejny wielki krok zrobił BTS Elektros Bolesławiec, aby ostatecznie zająć 2 miejsce w grupie mistrzowskiej III ligi (premiowane prawem udziału w barażach o II ligę). Bolesławianie pokonali 3:1 piąty w tabeli MUKS Ziemia Milicka Milicz.

Tym samym zespół Marcina Sobczyszyna ma 2 punkty przewagi nad drużyną z Żarowa i 5 punktów nad ZTS Ząbkowice Śląskie (Ząbkowice mają jeden mecz mniej rozegrany), a do końca zmagań pozostały 3 kolejki (w ostatniej kolejce BTS pauzuje). W sobotni wieczór spotkanie BTS Elektros z MUKS Ziemia Milicka Milicz zakończyło się w czterech setach.

W pierwszej partii Tomasz Włoszczyński i jego koledzy po zaciętej końcówce zwyciężyli do 23. Kolejna odsłona pod kontrolą BTS-u i to siatkarze z Bolesławca cieszyli się ze zwycięstwa w tej partii 25:20. Trzeci set to rozluźnienie w szeregach BTS-u Elektros i przegrana do 20. Czwarty, ostatni set zakończył się identycznym rezultatem jak pierwsza partia i komplet punktów powędrował na konto bolesławian.

BTS Elektros ma do rozegrania jeszcze tylko dwa mecze: 2 kwietnia u siebie – arcyważny mecz z Ząbkowicami (w pierwszej rundzie BTS Elektros wygrał w Ząbkowicach 3.0) i 9 kwietnia – ostatni mecz sezonu w Kudowie.

BTS Elektros Bolesławiec: Artur Sławnikowski, Rafał Wójtowicz, Damian Śliwiński, Paweł Kozłowski, Mateusz Świerzewski, Robert Walkowiak, Kamil Razik (L) oraz Tomasz Włoszczyński (K) i Piotr Filistyński.

Bolesławieckie Towarzystwo Siatkarskie już teraz zaprasza na ostatni mecz tego sezonu w Bolesławcu, w którym nasi siatkarze podejmą ekipę ZTS Ząbkowice Śląskie. Spotkanie będzie mieć miejsce 2 kwietnia w hali Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 (ul. Jana Pawła II). Początek o godz. 12:00. Wstęp wolny.