Mieszkańcy Wybrzeża Kości Słoniowej zainteresowani współpracą m.in. z Bolesławcem

Mieszkańcy Wybrzeża Kości Słoniowej zainteresowani współpracą m.in. z Bolesławcem
fot. UM Bolesławiec Bolesławiecka firma PUHP Lumex gościła przedstawicieli Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy zainteresowani są współpracą gospodarczą i kulturalną z Polską.
istotne.pl um bolesławiec

Acho Weyer, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatru bez Granic (FITSAF) z Wybrzeża Kości Słoniowej, wykazał na tyle duże zainteresowanie wyrobami firmy Lumex, że postanowił osobiście w Bolesławcu zapoznać się m.in. z konstrukcją scen, estrad mobilnych, podestów scenicznych, systemami oświetleniowymi i nagłośnieniowymi – czyli działalnością, w której firma Lumex specjalizuje się od lat 90. i ma ugruntowaną pozycję w branży. Rekonesans gospodarczy był również doskonałą okazją do zaprezentowania miasta wraz z jego tradycjami i kulturą.

Waldemar Pióro, współwłaściciel firmy Lumex, przegotował dla swoich kontrahentów ciekawy program pobytu w Bolesławcu. W programie, na specjalne życzenie gości z Wybrzeża Kości Słoniowej, znalazła się również wizyta w bolesławieckim ratuszu i spotkanie z władzami miasta.

Gości z Wybrzeża Kości Słoniowej podejmował wiceprezydent Kornel Filipowicz. Podczas omawiania działalności i oferty kulturalnej Bolesławca Acho Weyer zadeklarował chęć goszczenia grupy z Bolesławca na deskach Międzynarodowego Festiwalu Teatru bez Granic.

UM Bolesławiec/ii