Myśliwce z Gwiezdnych Wojen w BOK-MCC

Myśliwce z Gwiezdnych Wojen w BOK-MCC
fot. Sebastian Kucharski Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki z myślą o miłośnikach science-fiction przygotował ciekawą ofertę.
istotne.pl bok-mcc, sebastian kucharski, art from scrap

Na ekranie kina Forum w dniach 29 i 30 marca odbędą się pokazy przedpremierowe filmu o wielkim pojedynku superbohaterów: „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Natomiast w holu kina Forum od 29 marca do 6 kwietnia prezentowana będzie wystawa imponujących rzeźb ze stali Sebastiana Kucharskiego „Art from SCRAP”.

Inspiracją dla widowiskowych rzeźb ze stali Sebastiana Kucharskiego są głównie postacie pochodzące z filmów z gatunku science-fiction. Ich autor tworzy prawdziwe dzieła sztuki ze zwykłego złomu, używając do tego spawarki i kątówki. Myśliwce imperium ze Star Wars, Obcy, Predator, to tylko niektóre z jego prac. Do ich stworzenia wykorzystuje przede wszystkim złom samochodowy, karoserię czy wahacze. Największe i najbardziej pracochłonne rzeźby powstały z ponad tysiąca elementów. Niektóre z nich ważą nawet pół tony i mają 3 metry wysokości. Ich wykonanie zajmuje średnio od 3 do 5 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet 10 miesięcy, wszystko zależy od rozmiaru, liczby zużytych części oraz ich dostępności na złomowiskach.

Ten typ prac i sztuki określany jest mianem scrap sculptures, czyli po prostu rzeźby ze złomu. Sebastian Kucharski pochodzi z miejscowości Zawadzkie koło Lublińca, swój warsztat prowadzi w Łączniku na Opolszczyźnie.

Po obejrzeniu wystawy zapraszamy na film „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Pokazy przedpremierowe w kinie Forum w dniach: 29 i 30 marca. Obraz premierowo na naszym ekranie od piątku, 1 kwietnia. Film wyświetlamy w wersji cyfrowej oraz w technologii 3D, z napisami lub dubbingiem. Szczegóły i rezerwacja na: kino.boleslawiec.pl

„Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” - w obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach, najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje. Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC