Koncert – Michał Sołtan nietuzinkowo o miłości

Koncert – Michał Sołtan nietuzinkowo o miłości
fot. BOK-MCC W ramach oferty ferii zimowych BOK-MCC zapraszamy w sobotę, 6 lutego, o 19:00 do Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” przy ul. Chopina 17 na autorski koncert multiinstrumentalisty Michała Sołtana. Wstęp wolny.
istotne.pl bok-mcc, cik orzeł, michał sołtan

Michał Sołtan przy pomocy wielu instrumentów naraz, takich jak wokal, gitary, ukulele, instrumenty klawiszowe, beatbox, perkusjonalia w pojedynkę tworzy akompaniament.
Niektórzy nazywają go „One Man Band”, „Człowiek Orkiestra”. Mówią „Polski Ed
Sheeran” czy „Polski Jarle Bernhoft”. To uznani światowi twórcy, którzy kultywują ideę
„One Man Band”. Sołtan odnajduje się znakomicie w tym zestawieniu.

Michał Sołtan urodził się w 1985 roku w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Muzyka jest jego pasją. Śpiewał prawdopodobnie już w kołysce, ale po raz pierwszy gitarę wziął do ręki w wieku jedenastu lat. I była to miłość od pierwszego wejrzenia. Dzisiaj komponuje, śpiewa i pisze teksty. Są głównie o miłości i drobnych radościach w życiu, bo to właśnie z nich czerpie swoje największe inspiracje. Ma bogate doświadczenie sceniczne. Wydał dwie płyty („IQ” 2011, „MALLADA” 2015) ze swoim jazzowym zespołem Imagination Quartet. Z IQ koncertował w Chinach, Danii, Niemczech, Polsce. Obecnie Sołtan przygotowuje się do wydania solowego albumu z piosenkami o miłości, wartościach i nie tylko. Płyta będzie zwierać 11 autorskich piosenek, które wykonuje na koncertach.

Michał Sołtan koncertMichał Sołtan koncertfot. BOK-MCC

Dodatkowo w tym samym dniu odbędą się warsztaty muzyczne dla uczestników pracowni BOK-MCC prowadzone przez Michała Sołtana. Muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista opowie o swoich doświadczeniach, o wolności tworzenia w muzyce, o procesie twórczym. Wspólnie ze słuchaczami skomponuje piosenkę – napisze muzykę i tekst. Relację z warsztatów zrealizuje Pracownia filmowa BOK-MCC prowadzona przez Michała Szweda.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC