Dyskusyjny Klub Filmowy w Forum

Dyskusyjny Klub Filmowy w Forum
fot. BOK-MCC W lutowym programie pięć niezwykłych filmowych historii. Seanse w każdy poniedziałek o 19:00. Karnety w cenie 25 zł w sprzedaży od 25 stycznia do 1 lutego.
istotne.pl dkf, kino forum

 

  • 1 lutego „Stare grzechy mają długie cienie” najlepszy hiszpański film roku - emocjonujący thriller kryminalny Alberto Rodrigueza. Południe Hiszpanii, rok 1980. Dwaj detektywi z Madrytu łączą siły w celu zbadania sprawy brutalnych morderstw młodych dziewczyn. Laureat 10 statuetek Goya, w tym za najlepszy film.

 

  • 8 lutego „Janis” niezwykły dokument biograficzny nominowanej do Oscara Amy Berg ("I zbaw nas od złego", "West of Memphis"). Reżyserka w wyjątkowy sposób przedstawia głęboki i intymny obraz ikony rocka, bluesa oraz soulu. W filmie wykorzystano niepublikowane dotąd fragmenty listów Joplin do rodziców.

 

  • 15 lutego „Syn Szawła” - rok 1944, niemiecki nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie Zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł próbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym kiedyś był. Debiut 38-letniego László Nemesa przełamuje dotychczasowe, typowe dla fabuł o Holokauście klisze narracyjne. Reżyser rezygnuje z epickiej skali, która tworzy iluzję, że jesteśmy w stanie pojąć skalę tej zbrodni. Film Nemesa cechuje maksymalny realizm i perspektywa jednostki patrzącej na fragmenty piekła. Węgierski obraz został nominowany do Oscara w kategorii - Najlepszy film nieanglojęzyczny. Zagrał w nim polski aktor Kamil Dobrowolski.

 

  • 22 lutego „Miara Człowieka” - Czy życie ludzkie ma cenę? Czy w dzisiejszym świecie konsumpcji ludzie są tylko kolejnymi produktami? W niezwykle fascynującej roli głównej – Vincent Lindon, nagrodzony za najlepszą rolę męską na festiwalu w Cannes. To ciekawy przykład dokumentalizowanej fabuły, opowiadającej o człowieku skonfrontowanym ze współczesnym rynkiem pracy i postawionym wobec konieczności dokonania w życiu moralnego wyboru. Film oscyluje pomiędzy realistycznym społecznym dramatem a współczesnym moralitetem i nawiązuje do tradycji kina braci Dardenne, Kena Loacha czy Jeana Renoira.

 

  • 29 lutego „Fúsi” delikatna, słodko-gorzka romantyczna komedia, z nutką melancholii w tle. To doskonały pod względem narracji, poruszający, pełen ironii portret 40-letniego mężczyzny, próbującego wejść w końcu w dorosłe życie. "Fúsi" uhonorowany został trzema nagrodami na FF Tribeca Nowym Jorku w 2015 roku (Nagroda za Najlepszy Scenariusz dla Dagura Káriego, Nagroda dla Najlepszego Filmu Fabularnego dla Dagura Káriego, Nagroda dla Najlepszego Aktora dla Gunnara Jónssona.

Rezerwacja miejsc na bolesławieckiej stronie kina Forum.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC