Zamieszanie po meczu bolesławianina Łukasza Kubota w Australian Open

Zamieszanie po meczu bolesławianina Łukasza Kubota w Australian Open
fot. Kristen4382 @ wikipedia.org Uwagę dwóch firm bukmacherskich zwrócił fakt, że na zwycięstwo Polaka i jego partnerki z Czech postawiono duże sumy pieniędzy.
istotne.pl tenis, łukasz kubot, australian open

W minioną niedzielę (24 stycznia) pochodzący z Bolesławca tenisista Łukasz Kubot wraz z Czeszką Andreą Hlavackovą rozgrywali mecz w Australian Open. Pokonali w nim Hiszpanów: Larę Arruabarrenę i Davida Marrero 6:0, 6:3. Jak informuje serwis Sport.tvp.pl Dwie firmy bukmacherskie – Sportsbet i Pinnacle Sports – zwróciły uwagę, że na zwycięstwo Polaka i Czeszki postawiono kilka razy zaskakująco duże sumy jak na pojedynek w początkowej fazie rywalizacji w tej konkurencji. Obie firmy wstrzymały możliwość obstawiania wyniku tego meczu i powiadomiły policję.

Zdaniem przedstawiciela jednej z firm bukmacherskich pojedynki w wielkoszlemowym mikście zwykle nie przyciągają większego zainteresowania, jeśli chodzi o obstawianie wyników. Tym razem kwoty były jednak wyjątkowo wysokie. Na mecz Polaka postawiono w sumie 25 000 dolarów, podczas gdy na trzy inne spotkania tej rundy 2 000 dolarów.

Od podejrzeń ustawionego meczu odcinają się obie strony pojedynku. Jeden z Hiszpanów tłumaczył porażkę kontuzją kolana, natomiast Łukasz Kubot stwierdził, że wraz z Andreą zwyciężyli, gdyż dali z siebie 100%. Natomiast Australijska Federacja wydała oświadczenie, że w tej sprawie nadal będzie współpracować z policją oraz z organizacją powołaną do zwalczania korupcji w tenisie. Polsko-czeski mikst zakończył rozgrywki w poniedziałek w 1/8 finału.

Więcej o tej sprawie można przeczytać w serwisie: www.sport.tvp.pl