Bolesławianie na podium we Francji

istotne.pl 0 bieg, nogent sur marne, mosir bolesławiec

11 października 2015 r. czteroosobowa ekipa – w składzie: Monika Lachowska (Klub Biegacza Bolesławiec), Marlena Zazula (Klub Biegacza Bolesławiec) oraz Agnieszka i Kamil Makosiowie – reprezentowała Bolesławiec w naszym partnerskim mieście we Francji Nogent sur Marne w biegu na 10 km.

W zawodach wystartowało 174 biegaczy, m.in. z Polski, Szwajcarii, Niemiec i, oczywiście, z Francji. Sam bieg? Dwie pętle po 5 km, większość trasy pod górę. – Nasza ekipa spisała się rewelacyjnie, mamy się czym pochwalić, bo do domu przywieźliśmy trzy puchary – opowiada Monika Lachowska.

Kamil Makoś zajął pierwsze miejsce w kategorii open mężczyzn z czasem 33:51. Wśród kobiet w kategorii open Monika Lachowska zajęła trzecie miejsce z czasem 43:50, a także trzecią lokatę w swojej kategorii wiekowej. Agnieszka Makoś do mety dobiegła z czasem 60:02, natomiast Marlena Zazula pokonała trasę w 60:03.

Zawodnicy są z siebie bardzo zadowoleni i dumni, bo pokazali się we Francji z jak najlepszej strony. – Pogoda na trasie dopisała, było słonecznie i cieplutko. Pobyt we Francji był bardzo udany również pod względem turystycznym. Oprócz pucharów, medali i dumy cała czwórka przywiozła również przepiękne wspomnienia z uroczego Paryża. Do zobaczenia na trasie w przyszłym roku – dodaje Monika Lachowska.