Wspominamy drugie zwycięstwo z rzędu Ceramiki Artystycznej

Wspominamy drugie zwycięstwo z rzędu Ceramiki Artystycznej
fot. Paulina Stefańczyk Pracownicy Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego Ceramika Artystyczna po raz drugi z rzędu zwyciężyli w konkursie podczas parady otwierającej Święto Ceramiki. Na koniec roku przypominamy to wydarzenie.
istotne.pl ceramika artystyczna

W kolorowym przemarszu ulicami Bolesławca – pod nazwą Festiwal Kultur – Ceramika Artystyczna zaprezentowała stroje kwiatowe symbolizujące najnowsze zdobienia ceramiki, które po raz kolejny okazały się bezkonkurencyjne. Poniżej film Stefańczyk Studio:

Pracownicy przygotowania do parady rozpoczęli miesiąc przed Świętem Ceramiki od wymyślenia motywu, który będzie utożsamiał się z firmą, a zarazem odda klimat święta. Postanowiono nawiązać do najnowszych kwiatowych ceramicznych dekoracji. Kwiaty nawiązywały również do jubileuszu firmy – 65 rocznicy powstania zakładu.

W organizację włączyli się również projektanci, a osobą odpowiedzialną za całość przedsięwzięcia, tj. projektowanie, aranżacje kostiumów i charakteryzację, została Maria Starzyk.

Kostium, dekoracja oraz makijaż osób biorących udział w paradzie były prezentacją dekoracji kwiatowych. Nie mogło zabraknąć również pawich oczek i symbolizujących je pawic. Ta stylizacja wygrała w zeszłym 2014 roku.

Specjalnie oddelegowana grupa pracowników musiała każdy element stroju namalować w ponad 190 sztukach. Motyw kwiatowy był wykorzystany w makijażu każdej osoby biorącej udział w paradzie.

Pierwsza prezentacja kilkutygodniowej pracy ponad 200 osób została zaprezentowana podczas otwarcia tematycznych Ogrodów Ceramicznych, które zawsze funkcjonują równolegle ze Świętem Ceramiki obok zakładu. Jednak punktem kulminacyjnym był występ – tego samego dnia podczas parady Festiwal Kultur. Już w trakcie przemarszu aplauz widowni nie pozostawiał wątpliwości, kto zostanie zwycięzcą.

AS