Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok zaprasza w styczniu

Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok zaprasza w styczniu
fot. BOK-MCC Poruszające i ważne filmy zachęcające do dyskusji, budzące refleksje i emocje… Tytuły dostępne dla widzów Sieci Kin Studyjnych! Obowiązuje stała formuła i atrakcyjna cena biletów!
istotne.pl dkf, bok-mcc, kino forum

Zapraszamy do kina Forum BOK-MCC w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Karnet na 4 tytuły kosztuje tylko 20 zł. Szczegóły i rezerwacja biletów na: kino.boleslawiec.pl.

Już dziś – 4 stycznia – przedstawimy western „Slow West”. W filmie szkocki panicz przemierza rozległe prerie Dzikiego Zachodu w poszukiwaniu zaginionej miłości swojego życia – pięknej i odważnej Rose. Czy w dzikich rejonach legendarnej krainy, gdzie lepiej nie pojawiać się bez naładowanej broni i zapasu amunicji, może liczyć się coś więcej niż tylko przetrwanie?

PlakatPlakatfot. BOK-MCC

Natomiast 11 stycznia wyświetlimy dramat historyczny „Aferim!”. Rok 1835, policjant Constandin i jego syn przemierzają konno Wołoszczyznę w poszukiwaniu zbiegłego cygańskiego niewolnika. W podróży spotykają ludzi różnych narodowości i przekonań: Turków i Rosjan, Rumunów i Węgrów, chrześcijan i żydów. Wszyscy pielęgnują uprzedzenia i przesądy przekazywane z pokolenia na pokolenie. I nawet gdy ów zbieg zostaje odnaleziony, przygoda wcale się nie kończy… Ta dzika i szalona filmowa wyprawa po rubieżach Europy została nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej za scenariusz.

PlakatPlakatfot. BOK-MCC

18 stycznia na ekranie nagradzany na wielu zagranicznych i polskich festiwalach dokument „Nadejdą lepsze czasy”. Dziesięcioletnia Jula ma tylko jedno marzenie – żyć normalnie. Za dom służy jej największe wysypisko śmieci w Europie. Nominowana do Oscara Hanna Polak towarzyszy Juli przez 14 kolejnych lat jej dorastania na Swałce, składowisku odpadów oddalonym o 18 km od Kremla.

PlakatPlakatfot. BOK-MCC

25 stycznia zapraszamy na węgierski obraz „Parking” – jeden z budapesztańskich parkingów całodobowych jest prowadzony przez Legionistę. To jego przydomek, gdyż przed paroma laty służył w Legii Cudzoziemskiej. Nawet jego przyjaciele nie znają jego prawdziwego imienia. To im nie przeszkadza – Legionista to specyficzny typ, nieco zbyt apodyktyczny, ale da się lubić. Na parkingu pojawi się złoty mustang. Imre, właściciel ekskluzywnego, złotego cacka, wybrał dla mustanga miejsce pod wiatą, jedyne takie na całym parkingu. Gdy Legionista nie zgodził się z tą decyzją, Imre postanowił udowodnić parkingowemu, że klient ma zawsze rację. Zwłaszcza gdy gotów jest zapłacić każdą cenę. Każdą...

PlakatPlakatfot. BOK-MCC
StopkaStopkafot. BOK-MCC