Wigilia artylerzystów

Wigilia artylerzystów
fot. kpt. Remigiusz Kwieciński Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny i wyjątkowy, w którym przepełnieni wzajemną życzliwością łamiemy się opłatkiem i składamy życzenia.
istotne.pl 23śpa, wigilia

W tej wyjątkowej atmosferze 22 grudnia br. w 23 Pułku Artylerii odbyło się spotkanie wigilijne żołnierzy, pracowników wojska oraz zaproszonych przedstawicieli instytucji garnizonu bolesławieckiego.

Uczestników spotkania w świąteczną atmosferę wprowadził koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec”. Dziecięcy soliści wspólnie z żołnierzami i zaproszonymi gośćmi zaśpiewali najbardziej znane polskie kolędy, podkreślając świąteczny charakter wigilijnego spotkania.

Życzeniami spokoju, radości i rodzinnego ciepła w okresie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia rozpoczął wigilijne spotkanie dowódca 23 Pułku Artylerii pułkownik Paweł Świtalski, który podziękował także za sumienne wykonywanie zadań i obowiązków służbowych w mijającym roku.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni przez dowódcę przedstawiciele instytucji garnizonowych, władze miasta i powiatu, księża oraz członkowie współpracującego z Pułkiem Stowarzyszenia „Commando”, na ich ręce pułkownik Świtalski złożył podziękowania za dobrze układającą się współpracę.

Słowa uznania oraz gorące życzenia bolesławieckim artylerzystom złożyli prezydent miasta Piotr Roman, reprezentujący starostę bolesławieckiego Stanisław Chwojnicki oraz wiceprezes Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” st. chor. szt. rez. Bogdan Fiałkowski. Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego przez kapelana Pułku ks. ppor. Pawła Antkiewicza i pobłogosławieniu wigilijnych potraw przez proboszcza Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej księdza prałata dr. Andrzeja Jarosiewicza goście i żołnierze przełamali się opłatkiem, składając wzajemne życzenia świąteczno-noworoczne.

kpt. Remigiusz Kwieciński/ii