ŚDM: Setki młodych osób z różnych zakątków świata zagoszczą w Bolesławcu

ŚDM: Setki młodych osób z różnych zakątków świata zagoszczą w Bolesławcu
fot. Campus Bolesławiec W 2016 roku Polska będzie świadkiem wyjątkowego wydarzenia: w Krakowie w dniach 26–31 lipca odbędą się Światowe Dni Młodzieży.
istotne.pl śdm, campus bolesławiec

Ich myślą przewodnią będą słowa jednego z 8 błogosławieństw: ,,Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Kulminacją częścią Światowych Dni będzie spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem – 31 lipca na krakowskich błoniach.

Przed wydarzeniami centralnymi odbędą się „Dni w Diecezjach”. W ich ramach od 20 do 25 lipca 2016 roku będziemy gościć w Bolesławcu setki młodych osób z różnych zakątków świata. Wraz z nimi udamy się na główne wydarzenia do Krakowa, każdy zainteresowany wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży proszony jest o kontakt ze swoim księdzem proboszczem.

– Podczas „Dni w Diecezjach” mieszkańcy Bolesławca będą mogli przybliżyć pielgrzymom naszą historię, kulturę i zwyczaje, a także życie wspólnoty naszego kościoła lokalnego. Będzie to bez wątpienia doskonały czas na promocję naszego miasta w świecie – mówią przedstawiciele Campusu Bolesławiec.

I dodają: – Poszukujemy rodzin chcących przyjąć pod swój dach młodych ludzi i gotowych ofiarować im: miejsce do spania (może być na podłodze, pielgrzymi przybędą z karimatami i śpiworami); dostęp do łazienki; śniadanie, kolację; transport (doprowadzanie do miejsca zamieszkania, do miejsca wspólnych spotkań).

Wszystkich, którzy chcieliby ugościć pielgrzymów, przedstawiciele bolesławieckiego Campusu zachęcają do wypełnienia formularza zgłoszeniowego (poniżej). Należy go zostawić w swojej parafii.

– Zachęcamy również (nie tylko młodzież) do udziału w wolontariacie. Można włączyć się w prace czterech działających przy naszym Campusie diakonii: muzycznej, liturgicznej, logistycznej i medialnej. Wypełniony formularz zgłoszeniowy (w załączniku) prosimy pozostawić u księdza proboszcza – podkreślają lokalni organizatorzy ŚDM.

Głównym koordynatorem Campusu Bolesławiec jest ks. Piotr Kruczyk z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu (plac Zamkowy 1b), gdzie znajduje się biuro rejonowe ŚDM. Kontakt: tel. 661 231 211, campusboleslawiec@gmail.com.

Campus Bolesławiec/ii