Magdalena Słabicka z „Handlówki” w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Magdalena Słabicka z „Handlówki” w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
fot. Wyższa Szkoła Logistyki 59 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego turnieju wiedzy logistycznej. O podium zawalczy uczennica Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu.
istotne.pl olimpiada, zshiu bolesławiec, magdalena słabicka

VIII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna weszła w decydującą fazę. Uczniowie, którzy pokonali etap okręgowy, przystąpią do rywalizacji na poziomie centralnym. To ścisły finał, do którego zakwalifikowało się jedynie 59 spośród niemal 7500 młodych logistyków. Swoje miejsce w ostatnim etapie wywalczyła także Magdalena Słabicka – maturzystka z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu.

Stawka finału to bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, miejsca na praktykach i stażach w wiodących firmach logistycznych oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów olimpiady. W drodze po nagrody pozostały do pokonania finałowe pytania problemowe, sprawdzające nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim umiejętność jej wykorzystania w konkretnych sytuacjach zawodowych.

Po finałowych zmaganiach olimpijczyków czeka jeszcze jedno ważne wydarzenie – uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, która odbędzie się 15 kwietnia 2016 w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. To wyjątkowe spotkanie uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przedstawicieli przedsiębiorstw wspierających olimpiadę pełne jest wzruszeń, radości i niezapomnianych emocji.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną oraz promowanie utalentowanych uczniów wśród potencjalnych pracodawców. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym patronem olimpiady jest minister edukacji narodowej. Patronem merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Alicja Gruszczyńska, rzeczniczka prasowa WSL/ii