Pierwsza Gala Sportu w 23 Pułku Artylerii

Pierwsza Gala Sportu w 23 Pułku Artylerii
fot. kpt. Remigiusz Kwieciński Zdyscyplinowanie i wytrwałość w dążeniu do celu to cechy, które stanowią styl życia sportowców i przekładają się na osiąganie przez nich wysokich wyników. 15 grudnia sukcesy sportowe żołnierzy Pułku podsumowano w czasie Gali Sportu.
istotne.pl 23śpa, gala sportu

Inaugurując galę sportu artylerzystów, dowódca 23 Pułku Artylerii płk dypl. Paweł Świtalski podziękował żołnierzom za wysiłek i ciężką pracę włożoną w przygotowanie do udziału w mistrzostwach rozgrywanych na szczeblu Wojska Polskiego, 11 Dywizji Kawalerii Pancernej oraz mistrzostwach Pułku:

Zdaję sobie sprawę z olbrzymiego wysiłku, jaki każdy z Was włożył w przygotowanie do zawodów i mistrzostw sportowych. W sporcie, tak jak i służbie żołnierskiej, nie ma drogi na skróty. Tylko dzięki olbrzymiemu wysiłkowi, wielogodzinnym treningom na siłowni i innych obiektach sportowych oraz osobistemu zaangażowaniu mogliście osiągnąć tak wysokie wyniki, dlatego dziękuję Wam ze ciężką pracę, wysiłek i zaangażowanie.

W dalszej kolejności szef Sekcji Wychowania i Sportu 23PA mjr Jan Kędziora omówił wyniki poszczególnych dyscyplin oraz podsumował osiągnięcia sportowe Pułku. W mijającym roku reprezentacja artylerzystów wzięła udział w 6 konkurencjach w ramach mistrzostw Wojska Polskiego oraz 16 konkurencjach w ramach mistrzostw DG RSZ 1–11 LDKPanc. w sporcie powszechnym. W zawodach sportowych na szczeblu Wojska Polskiego pułk reprezentowało 15 żołnierzy, a 74 w zawodach na szczeblu Dowództwa Generalnego RSZ 1–11DKPanc. Podczas twardej rywalizacji na Mistrzostwach Wojska Polskiego żołnierze 23 Pułku Artylerii trzykrotnie odbierali złote, pięciokrotnie srebrne i dwukrotnie brązowe medale.

Mjr Kędziora:

Mijający rok był dla sportowców 23 Pułku Artylerii niezwykle udany, a osiągnięcia w poszczególnych konkurencjach i dyscyplinach sportowych przełożyły się na zajęcie III miejsca we współzawodnictwie sportowym w sporcie powszechnym w ramach DG RSZ 1–11DKPanc w 2015 roku. Z roku na rok pięliśmy się coraz wyżej w klasyfikacji zespołowej wśród innych jednostek dywizji i po raz pierwszy stanęliśmy na podium.

Po podsumowaniu rywalizacji sportowej w minionym roku przedstawiono sylwetki i uhonorowano najlepszych sportowców bolesławieckiego Pułku. Za zajęcie czołowych miejsc we współzawodnictwie sportowym w 2015 roku puchary i listy gratulacyjne z rąk dowódcy płk. Pawła Świtalskiego otrzymali:

  • kpt. Grzegorz Kozik – dowódca 1 baterii artylerii rakietowej 3dar
  • kpt. Piotr Sobański – dowódca 2 baterii artylerii rakietowej 3dar
  • mjr Mikołaj Górny – dowódca dywizjonu dowodzenia.

W klasyfikacji indywidualnej tytuł sportowca roku 23PA otrzymali:

  • w klasyfikacji kobiet – por. Agnieszka Kozik (3dar)
  • w klasyfikacji mężczyzn – szer. Jacek Bochnia (3dar).

Ponadto 74 sportowców bolesławieckiego Pułku dowódca uhonorował nagrodami uznaniowymi. Na zakończenie gali sportu pułkownik Świtalski podziękował kadrze Sekcji Wychowania i Sportu 23PA, majorowi Janowi Kędziorze oraz starszemu chorążemu Andrzejowi Tkaczykowi za osiągnięcia sportowe oraz ich wkład pracy w działalności na rzecz kultury fizycznej i sportu.

kpt. Remigiusz Kwieciński/ii