Przejażdżka na wielbłądzie na Gwiazdkę Życzliwości

Przejażdżka na wielbłądzie na Gwiazdkę Życzliwości
fot. Daniel Puzdrakiewicz/Facebook Wiele niecodziennych atrakcji czekać będzie na bolesławian podczas corocznego przedświątecznego spotkania w Rynku. Czwartek 17 grudnia 14:00-17:00.
istotne.pl bok-mcc, piotr roman, gwiazdka życzliwości, daniel puzdrakiewicz

Dla najmłodszych i może dla tych nieco starszych na pewno będą atrakcją dwa wielbłądy, na których będzie można jeździć. Taki prezent zafundował nam na Gwiazdkę Daniel Puzdrakiewicz.

Na bolesławiecki rynek wjedzie 29 Mikołajów na motorach. Każdy chętny otrzyma też lampion w prezencie, w którym będzie można „przenieść” do domu światełko z Betlejem.

Na bolesławieckim Rynku kolejny raz pojawi się szopka z żywymi zwierzętami, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno dzieci jak i dorosłych. Szopkę będzie można podziwiać przez dwa dni 17 i 18 grudnia. W tym czasie odbywać się będzie Kiermasz Kół Gospodyń Wiejskich, na którym znajdziemy smakowite tradycyjne potrawy świąteczne, pyszne ciasta i piękne ozdoby świąteczne.

Godzina 14:00

Świątecznie spotkanie 17 grudnia w Rynku rozpoczniemy Paradą Pomocników Świętego Mikołaja, która przejdzie z Placu Piłsudskiego do Rynku. W barwnym korowodzie wezmą udział dzieci z bolesławieckich przedszkoli. Młodzi pomocnicy Mikołaja złożą wszystkim obecnym życzenia i zaprezentują program artystyczny. Następnie do Rynku na saniach przybędzie sam Święty Mikołaj, jego przybycie zakończy widowisko „Smakowite pierniczki” w wykonaniu Grupy Żywy Teatr.

Godzina 15:00

W Koncercie Świątecznym zaprezentuje się Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”, Kapela Herbutów, Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni ich Potomków oraz Przyjaciół oraz Pracownia wokalna BOK-MCC. W tym dniu Mikołaj będzie czytał najpiękniejsze bajki w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom i prezentowana będzie wystawa Bożonarodzeniowych Szopek Konkursowych, wykonanych m.in. przez dzieci i młodzież z bolesławieckich szkół, przedszkoli.

Godzina 17:00

Tradycyjnie w ramach imprezy odbędzie się świąteczne spotkanie mieszkańców z Prezydentem Miasta. Będzie to czas składania sobie życzenia i dzielenia się opłatkiem. Harcerze przekażą Światełko Betlejemskie, a do Rynku przybędzie Święta Rodzina. Rozstrzygnięty zostanie konkurs pod Patronatem Prezydenta Miasta na najpiękniejszą Bożonarodzeniową Szopkę. Odbędzie się także Wspólna Wigilia dla mieszkańców – zapraszamy wszystkich na gorący barszcz i pierogi oraz inne tradycyjne potrawy przygotowane przez bolesławieckie firmy i instytucje.

Szczegóły na stronie Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki.