Nabór do Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec”

Nabór do Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec”
fot. BOK-MCC Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza młodzież od 12 lat. Spotkanie organizacyjne połączone z zapisami odbędzie się w 31 marca o 15:00 w sali tanecznej. Informacje pod nr tel. 75/645 32 94.
istotne.pl bok-mcc, zpit bolesławiec, agnieszka radwańska

Dołączając do zespołu dajesz sobie szansę na przeżycie przygody z tańcem i piosenką ludową w miłej i przyjaznej atmosferze. Będziesz miał również możliwość zaprezentowania się podczas występów w Polsce i za granicą. Nie musisz mieć doświadczenia! Jesteśmy po to, aby Cię wiele nauczyć. Jedyne co musisz dać w zamian, to dobre chęci i poczucie rytmu!

Zajęcia Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec” odbywają się 3 razy w tygodniu: wtorki, czwartki oraz piątki od godz. 16.00 w BOK-MCC. Prowadzą je instruktorzy: Agnieszka Radwańska - choreograf zespołu, Barbara Lendzian - instruktor śpiewu.

Na zajęciach uczymy się tańców narodowych, regionalnych oraz południowosłowiańskich. Podczas prób wokalnych poznajemy pieśni ludowe. Spotkaniom towarzyszy Kapela ZPiT „Bolesławiec”, która akompaniuje nam na żywo podczas prób oraz koncertów.

Ważnym celem naszej działalności jest uchronienie od zapomnienia polskich tańców oraz pieśni ludowych poprzez przybliżanie tradycji i obyczajów naszych przodków.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC