Fotografie Bruździńskiej, malarstwo Koźmin i patchworki Filipowicz

Fotografie Bruździńskiej, malarstwo Koźmin i patchworki Filipowicz
fot. BOK-MCC Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca w Bolesławieckim Ośrodku Kultury Międzynarodowym Centrum Ceramiki, w klimacie lat 20. i 30. XX wieku odbył się wernisaż wystawy „Trzy Panie, wszystkie z Bolesławca”.
istotne.pl bok-mcc, jolanta koźmin, jolanta filipowicz, joanna bruździńska

Tytuł wystawy to parafraza refrenu w piosence „Trzy panienki” Adama Kowalskiego z 1935 roku. W oryginale jest „Trzy panienki wszystkie z Wilna...”

Licznie przybyli na wernisaż goście w galerii „mała Biała” podziwiali piękne prace bolesławianek Joanny Bruździńskiej, Jolanty Koźmin i Jolanty Filipowicz.

Wernisaż rozpoczął happening pracowni teatralnej BOK-MCC prowadzonej przez Urszulę Frąszczak-Matyjewicz. Uczestnicy „hallo grupy” w charakterystycznych strojach z lat 20. zaprezentowali fragmenty powieści „Stefania” Tadeusza Boy-Żeleńskiego.

W imieniu BOK-MCC, przybyłych na wernisaż bolesławian, przywitała Katarzyna Zarówny, która na co dzień zajmuje się wystawiennictwem. W swoim wystąpieniu podkreślała, jak ważne jest, aby pokazywać lokalne perły naszego regionu. – Jestem przekonana, że nikt nie tworzy tylko i wyłącznie dla siebie, że twórczość jest sposobem dialogu człowieka z jego otoczeniem – powiedziała Katarzyna Zarówny.

Celem wystawy było zwrócenie uwagi na twórczość bolesławianek. Pomimo tego, że nie mają kierunkowego wykształcenia w prezentowanych przez siebie dziedzinach i swoją twórczością zajmują się amatorsko, zachwyciły zwiedzających wystawę swoim dorobkiem artystycznym. Jolanta Koźmin zaprezentowała akwarele, rysunki wykonane techniką suchej pasteli i akryle na płótnie; Joanna Bruździńska fotografie artystyczne, a Jolanta Filipowicz zaprezentowała patchworki, które zachwycają swoją formą i kolorystyką.

Znaczne grono Pań przyłączyło się do naszej zabawy i zdecydowało się przybyć na wernisaż w strojach nawiązujących do stylistyki z lat 20. Wzięły one udział w loteryjce fantowej, podczas której Ewa Lijewska-Małachowska Dyrektor BOK-MCC rozlosowała nagrody, które ufundowały: Termy Bolesławiec, Restauracja Oleńka na Starówce oraz Salon kosmetyczny Fabryka urody w Bolesławcu. Ponadto rozlosowano dwie prace malarskie autorstwa Jolanty Koźmin.

Wystawa czynna do 7 kwietnia 2016 roku.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC