„Robinson Crusoe” na weekend w kinie Forum

„Robinson Crusoe” na weekend w kinie Forum
fot. BOK-MCC Od piątku, 18 marca na ekranie kina Forum BOK-MCC pełna przygód i humoru, adaptacja ponadczasowego dzieła Daniela Defoe.
istotne.pl bok-mcc, kino forum

Film „Robinson Crusoe”, to opowieść o rozbitku, która zostaje przedstawiona z punktu widzenia zwierząt, zamieszkujących bezludną wyspę, na którą trafił Robinson. 

Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoła niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

„Jak to robią single” - istnieją szczęśliwi single, nieszczęśliwi single i jest jeszcze... Alice. I Robin, Lucy, Meg, Tom oraz David. W Nowym Jorku roi się od singli poszukujących drugiej połówki — nieważne czy pragną miłości na całe życie, rozrywki na jedną noc, czy czegoś pomiędzy jednym a drugim. Tym, co łączy ich wszystkich, miotających się w gąszczu zaczepnych sms-ów i przygód na jedną noc, jest potrzeba zrozumienia, jak to jest tak naprawdę być singlem w świecie pełnym, stale ewoluujących definicji, miłości. Poszukiwanie szczęścia w mieście, które nigdy nie śpi dawno nie było tak ekscytujące...

„Cierń Boga”, to pierwszy film, który relacjonuje ostatnie trzy lata życia Jezusa Chrystusa, widziane oczami Apostołów. Jezus ukazany jest jako zwykły człowiek, który spotyka się, rozmawia i biesiaduje z uczniami. Mimo wielu napięć i wątpliwości, Apostołowie odnajdują w Jezusie Mesjasza. Widzą, że posłany przez Boga dokonuje cudów, jakich nikt dotąd nie czynił. Z miłości do człowieka pokonuje ludzki lęk i do końca wypełnia wolę Ojca...

Drugi tydzień wyświetlamy zrealizowaną z wielkim rozmachem wizjonerską superprodukcję science fiction opartą na jednym z największych fenomenów literackich ostatnich lat - „Seria Niezgodna: Wierna” oraz oparty na prawdziwej historii najnowszy obraz Anne Fontaine, zrealizowany w całości w Polsce dramat „Niewinne”. Szczegóły i rezerwacja na bolesławieckiej stronie kina Forum.