Polfa podpisała lukratywne porozumienie

Polfa podpisała lukratywne porozumienie
fot. www Firmy farmaceutyczne Adamed z Pieńkowa koło Warszawy i Polfa z Bolesławca podpisały porozumienie o współpracy w dziedzinie projektowania i produkcji przyrządów medycznych. Obie firmy mają na tym zarobić kilka milionów euro.
istotne.pl kolpexin, polfa, adamed

Porozumienie o współpracy pomiędzy firmą farmaceutyczną Adamed i Bolesławiecką Fabryką Materiałów Medycznych "Polfa" S.A. zostało podpisane w połowie października. Umowa obejmuje dwa projekty: pierwszy na produkcję przyrządu medycznego Kolpexin oraz drugi na opracowanie prototypu, a następnie na produkcję nowego inhalatora stosowanego w leczeniu chorób płuc.

Adamed planuje rozpoczęcie eksportu przyrządu do leczenia nietrzymania moczu o nazwie Kolpexin do Stanów Zjednoczonych w przeciągu najbliższych 6 miesięcy. Prognozowana wielkość amerykańskiego rynku w tej grupie produktów medycznych to ok. 7 mln dolarów. Wielkość rynku inhalatorów w Polsce szacuje się natomiast na blisko 4 mln euro przychodów rocznie. Szybkość wprowadzenia produktu na rynek będzie jednak w tym przypadku zależała od postępów w pracach badawczych i projektowych.

Podpisane przez obie firmy porozumienie jest efektem prac badawczych nad nowym typem inhalatora jakie Adamed prowadzi w Polsce od blisko roku. W ramach umowy polska firma farmaceutyczna zleci Polfie Bolesławiec opracowanie prototypu nowego inhalatora, a następnie produkcję tego modelu na rynek polski i inne rynki unijne. Zawarte porozumienie ma charakter długofalowy i przewiduje ścisłą współpracę obu firm zarówno nad projektem badawczym jak i przy produkcji sprzętu medycznego.

Dzięki porozumieniu Adamed otrzyma dostęp do nowoczesnego biura projektowego Polfy Bolesławiec, wyposażonego w komputerowy system projektowania zaawansowanych technologicznie modeli gotowych wyrobów i przyrządów medycznych.

Zobacz także

Adamed – Kolpexin