Bolesławianie wolą Listy do M.2 od Gwiezdnych Wojen i Hobbita

Bolesławianie wolą Listy do M.2 od Gwiezdnych Wojen i Hobbita
fot. MZ W 2015 roku do naszego kina Forum przyszło o 18 tysięcy widzów więcej niż w 2014. Na jakie filmy chodzili mieszkańcy powiatu bolesławieckiego? Zdecydowanie na polskie!
istotne.pl bok-mcc, kino forum, ewa chrobot

Nasi mieszkańcy zdecydowanie wolą polskie komedie romantyczne od wielkich hollywoodzkich produkcji. W Bolesławcu pozytywnie zaskakuje słaba frekwencja na „50 twarzy Greya” w stosunku do popularności filmu z plejadą świetnych polskich aktorów. „Listy do M. 2, czyli krótkie historie miłosne, obejrzało w Forum w zeszłym roku prawie 8 tys. widzów. Takim bolesławieckim hitem w słabszym frekwencyjnie 2014 roku był polski dramat wojenny o powstańcach warszawskich „Miasto 44”, który miał ponad 6 tys. widzów.

Z listami do M. 2 przegrały „Gwiezdne wojny. Przebudzenie mocy” (prawie 6 tys. widzów) oraz „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii” (prawie 4 tys. widzów).

Ewa Chrobot, która współpracuje w BOK-MCC z dystrybutorami mówi, że współpraca układa się bardzo dobrze, chociaż trzeba przestrzegać i to bardzo restrykcyjnie warunków wyświetlania filmów. Dzięki temu w Forum jest tyle filmów granych premierowo.

– To dlatego czasami gramy jeden tytuł na dużej sali przez dwa tygodnie, tak jak było w przypadku Gwiezdnych Wojen: Przebudzenie mocy czy Listów do M. 2 – mówi Ewa Chrobot. – Taki był wymóg dystrybutora. Na szczęście mamy salę kameralną, gdzie możemy wyświetlać inne filmy i w ten sposób wzbogacać repertuar o nowe tytuły. Na szczęście dobra współpraca z dystrybutorami pozwala również na kompromisy, a dzięki nim możemy zagrać większość filmowych hitów – dodaje szefowa kina.

Kino Forum (BOK-MCC) współpracuje z około dwudziestoma dystrybutorami filmów w Polsce, w tym z największymi: Disney, Kino Świat, UIP, Warner Bross, Forum Film, Monolith Films, Imperial-Cinepix, Best Film oraz Next Film. To oni dostarczają najciekawsze filmy wyświetlane w naszym kinie.

Agnieszka Piech z Kino Świat chwali bardzo współpracę z kinem Forum za profesjonalizm oraz potwierdza, że w mieście wielkości Bolesławca frekwencja jest naprawdę świetna i plasuje się na wysokim poziomie.

Ewa Chrobot uważa, że na imponująca frekwencję składa się przede wszystkim ciekawy i różnorodny repertuar, premiery największych hitów kinowych w danym sezonie, promocje na bilety (tania środa: bilet 14 zł, specjalna oferta wakacyjna i feryjna: bilet nie przekracza ceny 10 zł, oraz filmy w DKF, gdzie film ogląda się za 5 zł w karnecie), niespodzianki dla widzów w postaci konkursów oraz na pewno miła obsługa i tania kawiarenka ze świeżym popcornem i wyśmienitą kawą.

– Najtrudniej jest zaspokoić oczekiwania wszystkich widzów, ponieważ trudno wybrać spośród dziesięciu propozycji tylko jedną lub dwie premiery w tygodniu – mówi Ewa Chrobot. – Trudna jest też decyzja na jakiej sali ma być wyświetlany film, wiadomo, że większość osób preferuje dużą salę. Choć niektórzy widzowie wolą salę kameralną, ze względu na zakaz spożywania artykułów spożywczych, co poprawia zdecydowanie komfort oglądania filmu.

Na pytanie, jakie premiery i niespodzianki filmowe czekają na widzów w sezonie wiosenny w kinie Forum, Ewa Chrobot zapowiada: pod koniec marca będą przedpremierowe pokazy filmu „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości”, w kwietniu wyświetlony będzie długo oczekiwany film „Smoleńsk” oraz najnowsza produkcja Disneya „Księga Dżungli”. Natomiast w maju pojawi się kontynuacja hitu „Avengers. Czas Ultrona – Kapitan Ameryka: wojna bohaterów” oraz animacja „Angry Birds”.

Hity bolesławian

Rok 2014

 1. "Miasto 44" 6244 widzów
 2. "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" 3814 widzów
 3. "Bogowie" 3243 widzów
 4. "Kamienie na szaniec" 2718 widzów
 5. "Wkręceni" 2556 widzów
 6. "Pod Mocnym Aniołem" 2298 widzów
 7. "Powstanie Warszawskie" 2092 widzów

Rok 2015

 1. "Listy do M.2" 7646 widzów
 2. "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy" 5787 widzów
 3. "Pięćdziesiąt twarzy Greya" 5243 widzów
 4. "Pingwiny z Madagaskaru" 4207 widzów
 5. "Wkręceni 2" 3350 widzów
 6. "Spectre" 2860 widzów
 7. "Szybcy i wściekli 7" 2714 widzów