Akcja policji: 84 pieszych i 16 kierowców ukaranych mandatami

Akcja policji: 84 pieszych i 16 kierowców ukaranych mandatami
fot. Krzysztof Gwizdała Mundurowi zatrzymali także 3 kierujących, którzy prowadzili samochody pod wpływem alkoholu.
istotne.pl policja, akcja, mandat, pieszy

W sobotę (5 marca), w godz. 6:00-22:00, w trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bolesławieckiej komendy przeprowadzili krajowe działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie akcji policjanci sprawdzali, czy piesi stosują przepisy ruchu drogowego i przechodzą w miejscach do tego wyznaczonych. Przedmiotem działań było także zwrócenie uwagi kierującym na pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas działań policjanci nałożyli:

  • 84 mandaty karne na pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych,
  • 16 mandatów karnych na kierowców, którzy wykonując warunkowy manewr skrętu w prawo (na zielonej strzałce) nie zatrzymali się przed linią zatrzymania, a w przypadku jej braku – przed sygnalizatorem

Ponadto podczas sobotnich działań funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którzy pomimo wcześniejszego wypicia alkoholu, usiedli za kierownicę. 48-letni mieszkaniec gminy Bolesławiec i 58-letni mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka usiedli za kierownicę w stanie nietrzeźwości, popełniając tym samym przestępstwo. Natomiast 48-letni mieszkaniec Bolesławca popełnił wykroczenie, ponieważ kierował będąc po spożyciu alkoholu.

KPP Bolesławiec/ii