Budowlanka: dlaczego egzorcysta tak, a tarocista nie?

Budowlanka: dlaczego egzorcysta tak, a tarocista nie?
fot. B.org Przeczytajcie, jak któryś z pracowników szkoły blefował na facebooku, że Zespół Szkół Budowlanych jest otwarty na poglądy kogoś innego niż ksiądz.
istotne.pl ksiądz, kościół, tarot, zsb bolesławiec, marcin kozyra

W połowie lutego w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu zorganizowano spotkanie z egzorcystą, salezajninem Marcinem Kozyrą z Lubina. Ksiądz ten znany jest nie tylko z „wypędzania złych duchów”, ale również ze sprawy zlizywania pianki z jego kolan przez gimnazjalistów na otrzęsinach.

Na facebooku pod informacją o wizycie egzorcysty pojawił się negatywny komentarz. Szkoła zaproponowała, by autor opinii zorganizował alternatywne spotkanie:

Krecik: Sami niech wśród swoich egzorcyzmy odprawiaja, a nie młodzież wciągają w swoją czarna mszę. [...]

ZSB: [...] Zawsze możesz zorganizować alternatywne spotkanie, o innej tematyce, z innymi gośćmi. Czekamy na propozycje i chętnie pomożemy przy organizacji.

Zareagowaliśmy na tę zachętę szkoły:

Istotne.pl: Tak się składa, że mamy kontakt do doświadczonego tarocisty, autora książki "Tarot a religia". Czy można zorganizować w szkole takie alternatywne spotkanie?

ZSB: Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły. Decyzję o organizacji spotkań z zaproszonymi gośćmi podejmuje Dyrektor szkoły.

Wysłaliśmy więc oficjalną propozycję do dyrekcji szkoły:

W nawiązaniu do dyskusji na facebooku pod tematem o wizycie egzorcysty w szkole (https://www.facebook.com/zsb2boleslawiec/posts/1667973960128210) chcielibyśmy zaproponować spotkanie z krakowskim tarocistą, autorem książki "Tarot a religia". Tarocista opowiedziałby o kartach, magii i o tym, jakie korzyści można odnieść z tarota.

Czy można będzie na wiosnę zorganizować takie spotkanie na terenie szkoły z uczniami?

Niestety propozycja szkoły to był zwykły blef. Placówka po kilkunastu dniach milczenia w końcu odmówiła:

Uprzejmie informujemy że nie skorzystamy z Pana propozycji.

W naszej opinii świadczy to o tym, że szkoła jest przesadnie religijna i przekazuje uczniom jeden, wybrany sposób patrzenia na rzeczywistość. Bywa, że wiara w opętanie i egorcyzmy zastępuje fachową pomoc medyczną czy psychologiczną. Naszym zdaniem właśnie takie spłycone przedstawianie świata może zrobić więcej szkód, niż pokazanie tarota i opowiedzenie o jego symbolice.

Chętnie poznamy Wasze zdanie na ten temat.

Czy dyrektor ZSB powinien zaprosić też tarocistę?
Tak, tarocista to ciekawy gość
51.28 % głosów: 120
Nie, w żadnym wypadku
48.72 % głosów: 114