Idź do kina po pracy, oderwij się od rzeczywistości

Idź do kina po pracy, oderwij się od rzeczywistości
fot. BOK-MCC W tym tygodniu trzy nowe tytuły. Dla młodych widzów i całych rodzin przygody duszka-rozrabiaki i jego przyjaciół i dwa dobre dramaty.
istotne.pl bok-mcc, kino forum

W obrazie „Hugo i łowcy duchów” główny bohater jedenastoletni Tom panicznie boi się duchów. Jednak pewnego dnia w piwnicy swego domu spotyka galaretowatego zielonego duszka o imieniu Hugo. Dziwaczny stworek bardzo chciałby być straszny, ale średnio mu to wychodzi, bo jest poczciwym fajtłapą. Nieborak musiał opuścić dom, gdzie wcześniej próbował straszyć, gdyż rozpanoszył się tam starożytny duch zimna. Intruz stanowi zagrożenie dla całego miasta, które wkrótce może stać się wielką bryłą lodu. Jedynym sposobem na powstrzymanie bestii jest współpraca z Leokadią Parzydło – nieustraszoną funkcjonariuszką tajnej agencji profesjonalnych łowców duchów, która chroni świat przed złymi mocami. Tom, Hugo i Leokadia stworzą drużynę, jakiej nie widział świat... i zaświaty.

„Karbala”, to najnowszy film Krzysztofa Łukaszewicza, który zdradza kulisy polskiej misji w Iraku. Oparta na faktach historia opowiada o bohaterskiej obronie ratusza City Hall przez polskich i bułgarskich żołnierzy.
To były cztery dni piekła… Irackie miasto Karbala. 2004 rok, środek wojny w Zatoce Perskiej. Zaczyna się ważne muzułmańskie święto Aszura. Bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz City Hall – siedzibę lojalnych władz i policji, w którym przetrzymywani są też aresztowani terroryści. Ich kolejne wściekłe ataki odpiera osiemdziesięciu polskich i bułgarskich żołnierzy, którzy mają zapasy jedzenia oraz broni jedynie na 24 godziny walk. Tracą kontakt z bazą, nie wiadomo, kiedy dotrze wsparcie. Wystrzelawszy niemal całą amunicję, na racjach głodowych, zabijają ponad stu napastników, nie tracąc ani jednego żołnierza. Wygrywają największą polską bitwę od czasów II wojny światowej.

„Do utraty sił” - Billy Hope ciężką pracą osiągnął wszystko, czego pragnął. Ma piękną i kochającą żonę, uroczą córkę i tytuł bokserskiego mistrza świata. Choć wydaje się to niemożliwe, w ciągu jednego dnia traci wszystko. Sięga dna i musi znaleźć sposób, by się od niego odbić. Wsparcie znajduje na sali treningowej prowadzonej przez emerytowanego pięściarza i trenera najtwardszych bokserów amatorów (zdobywca Oscara Forest Whitaker). Dzięki jego pomocy, Billy rozpoczyna swoją największą walkę, która ma przynieść mu odkupienie i zwrócić zaufanie bliskich. Najważniejsza walka rozegra się poza ringiem.
Za ścieżkę dźwiękową i utwór promujący film odpowiada jeden z najpopularniejszych współczesnych muzyków – Eminem.

Po wakacyjnej przerwie, kontynuujemy popularny cykl dla dzieci Poranek na bis. Obowiązują atrakcyjne cena biletów 9 zł. W sobotę, 12 września, w ramach cyklu nowa wersja przygód przesympatycznej pszczółki „Pszczółka Maja. Film”. Nowe przygody Mai i jej przyjaciół, to jak zawsze potężna dawka znakomitej zabawy i pozytywnych emocji.

Jeszcze przez tydzień wyświetlamy film akcji „Transporter: Nowa moc”, czyli jeszcze więcej akcji, pościgów, popisów kaskaderskich oraz najnowszych, superszybkich samochodów.