Mont Everest w 3D – wyprawa na dobry film!

Mont Everest w 3D – wyprawa na dobry film!
fot. BOK-MCC Przed nami trzy premiery w kinie Forum. Polska komedia. dramat obyczajowy o wierze i oparta na faktach historia tragicznego wejścia na dach świata.
istotne.pl bok-mcc, kino forum, mont everest

Od piątku, 18 września, polska komedia przygodowa oparta na motywach powieści Edmunda Niziurskiego, mistrza literatury młodzieżowej „Klub włóczykijów”, dramat obyczajowy „Czy naprawdę wierzysz?” czyli opowieść o potężnym darze, który drzemie w człowieku oraz „Everest”, spektakularny thriller akcji oparty na jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest. Obraz na naszym ekranie w wersji cyfrowej, a także w formacje 3D, który szczególnie polecamy ze względu na wizualne doznania.

W filmie „Klub włóczykijów” główni bohaterowie Kornel i Maks spędzają wakacje przed ekranem komputera i nie myślą o powrocie do nudnego realu. Wszystko zmienia nagła wizyta czarnej owcy rodziny, wuja Dionizego. Nieobliczalny krewny wciąga chłopców do prawdziwego świata, pełnego nieoczekiwanych wydarzeń i niezwykłych postaci. Pod ich przewodnictwem Klub włóczykijów wyrusza w podróż, której celem jest odnalezienie skarbu ukrytego przed laty przez pradziadka Kornela. Sprawy komplikują się, gdy na drogocenny trop wpadają również przebiegli bandyci - Dr Kadryll (Karolak) i jego niezdarny pomocnik Wieńczysław Nieszczególny (Mecwaldowski). Rozpoczyna się brawurowy wyścig z czasem, pełen komicznych pomyłek i zaskakujących zwrotów akcji. Taka przygoda zdarza się raz w życiu!

„Czy naprawdę wierzysz?”, to kolejny po „Bóg nie umarł” bardzo dobrze nakręcony film o bożym planie dla każdego z nas, potrzebie walki o własne przekonania, ale również miłości bliźniego. Dwanaście różnych postaw życiowych, dwanaście całkowicie odmiennych charakterów, których drogi niespodziewanie krzyżują się... Każdy z bohaterów – często wbrew swoim przekonaniom – odkryje moc chrystusowego krzyża. Punktem wyjścia do opowiedzenia historii staje się przypadkowe spotkanie ulicznego kaznodziei z proboszczem lokalnej parafii. Uświadamia ono temu drugiemu, jak ważne w prawdziwej wierze – obok szczerej modlitwy – jest działanie w imię dobra...

Spektakularny thriller akcji „Everest” oparty jest na jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest. Wszystko działo się w maju 1996 roku, kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy. Film opowiada historię grupy ośmiorga himalaistów, którzy pod przewodnictwem Roba Halla , próbują zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi, walka o tlen i przetrwanie. „Everest” To film o granicach ludzkiej wytrzymałości – fizycznej i psychicznej.

Jeszcze przez tydzień na ekranie kina Forum polski film wojenny „Karbala”, który opowiada o misji polskich żołnierzy w Iraku w 2004 r. i obronie City Hall.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC