Pożar czołgu w Świętoszowie - czterej żołnierze ranni

Pożar czołgu w Świętoszowie - czterej żołnierze ranni
fot. 10BKPanc Czołg Leopard zapalił się na poligonie, w czasie ćwiczeń. O sprawie poinformowała Gazeta Wrocławska.
istotne.pl pożar, świętoszów, czołg, leopard, gazeta wrocławska

Do zdarzenia doszło w czwartek (17 września) na poligonie w Świętoszowie. W czasie ćwiczeń zapalił się czołg Leopard - dowiedziała się nieoficjalnie i podała na swoich stronach Gazeta Wrocławska.

W wyniku pożaru rannych zostało czterech żołnierzy. Została im udzielona pomoc medyczna. Rzeczniczka prasowa świętoszowskiej brygady zapewniła, że okoliczności zdarzenia zbada specjalna, wojskowa komisja.

Poniżej komunikat kpt. Adriany Wołyńskiej, oficer prasowej 10BKPanc:

17 września br., około godz. 13.20, na poligonie w Świętoszowie podczas zajęć programowych 1 batalionu czołgów – przeprowadzonych w ramach ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. PANTERA – 15 doszło do pożaru w czołgu Leopard 2A4. W wyniku zdarzenia obrażeń doznała załoga czołgu, tj. 4 żołnierzy 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Została im udzielona natychmiastowa pomoc medyczna przez ratowników medycznych zabezpieczających szkolenie.

Następnie zostali oni przetransportowani do szpitali specjalistycznych, gdzie znajdują się pod fachową opieką lekarską. Wyznaczony z ramienia 10 Brygady Kawalerii Pancernej zespół powiadamiania poinformował o tym fakcie rodziny żołnierzy, które zostały objęte opieką psychologiczną przez przedstawicieli wojska.

Celem zbadania okoliczności, szczegółów i przyczyn zdarzenia powołano komisję ze szczebla Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz 11LDKPanc. Do Świętoszowa skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą z oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu.