Spotkanie z reżyserem Marcinem Dudziakiem w DKFbok

Spotkanie z reżyserem Marcinem Dudziakiem w DKFbok
fot. BOK-MCC W poniedziałek, 7 grudnia, o 19.00 w kinie Forum w ramach seansu Dyskusyjnego Klubu filmowego wyświetlony zostanie obraz „Wołanie”. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu.
istotne.pl dkf, bok-mcc, marcin dudziak

Film „Wołanie”, to piękne, magnetyczne, tajemnicze kino, doceniane na festiwalach w Rotterdamie i Wrocławiu. Adaptacja opowiadania Kazimierza Orłosia Zimorodek ze wspaniałymi zdjęciami Tomasza Woźniczki. Po seansie, miłośnicy dobrego kina, będą mieli okazję porozmawiać o filmie z Marcinem Dudziakiem.

W filmie „Wołanie” męska wyprawa ojca i syna w dół górskiej rzeki daje początek metafizycznej historii o wyjątkowych chwilach w życiu dziesięcioletniego chłopca. Ciekawość i pragnienie nowych doznań zwyciężają w nim strach przed nieznanym światem. W obliczu zagrożenia przechodzi przemianę nic nie będzie już dla niego takie, jakie było przedtem. Poetycki debiut Marcina Dudziaka to pierwszy polski prawdziwie nowohoryzontowy film w duchu wielkich dokonań współczesnego art house'u.

Ponadto w grudniowym DKFbok

14 grudnia „Victoria”. Już od pierwszej, hipnotyzującej, energetyczne sceny wiadomo, że tego filmu nie da się zbagatelizować. To bowiem thriller, którego akcja rozgrywa się nocą we współczesnym Berlinie. Młoda dziewczyna ucieka z imprezy i dołącza do trzech nowo poznanych mężczyzn. Ich nocna eskapada po mieście zmienia się w napad na bank. Reżyser pokazuje wszystkie zdarzenia bez cięć montażowych, film składa się z jednego długiego ujęcia. Schipper nakręcił całość o 5 nad ranem w jednej z berlińskich dzielnic.

21 grudnia „Imigranci”. To kino radykalne, pokazujące świat imigrantów z punktu widzenia ich samych. To także bardzo ważny film w kontekście tysięcy imigrantów przybywających do Europy w poszukiwaniu lepszego życia. Opowiada historię byłego żołnierza, młodej kobiety i małej dziewczynki, którzy udając rodzinę uciekają z pogrążonej w wojnie domowej Sri Lanki do będącej szansą na lepszą przyszłość Europy. Docierają na przedmieścia Paryża i zatrzymują się w jednym z mieszkań socjalnych. Nie znają się, ale próbują wspólnie ułożyć na nowo swoje życie..

28 grudnia „W objęciach węża”, to kolumbijski kandydat do Oscara i laureat nagrody Art Cinema Award w Cannes. Film zachwyca wizualnie, a jego narracja z jednej strony trzyma w napięciu, oferując wyprawę do samego serca Amazonii, a z drugiej wzbudza głębokie refleksje u widza. Opowiada historię relacji pomiędzy szamanem z Amazonii i dwoma naukowcami, którzy na przestrzeni 40 lat szukają świętej, leczniczej rośliny.

Karnet na cztery na grudniowe seanse w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina Forum od najbliższego poniedziałku do 7 grudnia. Spotkania w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Szczegóły i rezerwacja na bolesławieckiej stronie kina Forum.