Wokół Gwiazdki Życzliwości w BOK-MCC

Wokół Gwiazdki Życzliwości w BOK-MCC
fot. Katarzyna Przepióra, sierż. Dariusz Myciek Z okazji Mikołajek w BOK-MCC na dzieci, młodzież oraz dorosłych czekać będzie moc atrakcji.
istotne.pl bok-mcc, gwiazdka życzliwości, kino forum, cik orzeł

W ramach bezpłatnych wydarzeń odbędą się: mikołajkowy koncert, świąteczne warsztaty plastyczne, spotkanie z mikołajem oraz wystawa Bożonarodzeniowych Szopek. Ponadto dla młodych widzów w kinie Forum wyświetlimy atrakcyjne seanse. Zapraszamy!

Koncert Mikołajkowy

W piątek, 4 grudnia o godz. 17.00 w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” odbędzie się Koncert Mikołajkowy w wykonaniu uczestników pracowni BOK-MCC. Z pracowni wokalnej prowadzonej przez Barbarę Lendzian wystąpią: Marysia Stanisławska, Roksana Wojtasińska, Natalia Jędrak, Konrad Andruchów, Emilia Bołbot, a z grupy dziecięcej "Błękitne Nutki" ze Studia Piosenki Agaty Pińczuk – Burdzy: Wiktoria Busz, Zuzanna Dzięgiel, Kamil Gałka, Oliwia Jakubowska, Amelia Kowalczyk, Natalia Kowalczyk, Karolina Michalczuk, Kornelia Molak, Piotr Różnicki, Dominika Stecka, Agata Szewczyk, Katarzyna Rewińska, Paulina Zarazińska i Maria Wójtowicz. Wokaliści zaprezentują różnorodny repertuar przygotowany pod okiem prowadzących instruktorów. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Warsztaty plastyczne „W blasku Świąt Bożego Narodzenia”

W sobotę, 5 grudnia o godz. 11.00 w BOK-MCC odbędą się dwugodzinne, bezpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Uczestnicy tworzyć będą ozdobne świece żelowe i stroiki. Ilość miejsc ograniczona! Zapisy w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej, Pl. Piłsudskiego 1c, tel. 75 645 32 90, e-mail: pitik@bok.boleslawiec.pl
Warsztatowicze, pod okiem doświadczonych instruktorów BOK-MCC, według własnego projektu, wykonają świece żelowe z wykorzystaniem tradycyjnych ozdób i motywów nawiązujących do Świąt Bożego Narodzenia oraz stroiki do wykonanych świec i lampionów. Gotowe prace staną się nietuzinkową ozdobą świątecznego stołu.
Uczestników prosimy aby przynieśli ze sobą, gałązki drzew iglastych, szyszki, fragmenty kory drzewnej (do stroików) i słoiki (dowolna pojemność, kształt i rozmiar).

Mikołaj i Śnieżynka wręczają prezenty

W niedzielę, 6 grudnia na spotkanie z dziećmi Święty Mikołaj czekać będzie w holu BOK-MCC w godz. 14.00 – 16.00. To doskonała okazja dla rodziców, którzy chcą uszczęśliwić swoją pociechę prezentem, który wręczy sam Mikołaj. Pomagać mu będzie w tym Śnieżynka.

Wystawa Świąteczna Bożonarodzeniowych Szopek

Od poniedziałku, 7 grudnia w holu kina Forum prezentowane będą Szopki Bożonarodzeniowe, zgłoszone do odbywającego się po raz trzeci konkursu na Bożonarodzeniową Szopkę. Na prace wykonane dowolną techniką, indywidualnie lub grupowo czekamy do 30 listopada w BOK-MCC. Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec.
Nagrody i wyróżnienia w konkursie przyzna powołana przez Organizatora Komisja. Dodatkowo odbędzie się głosowanie na profilu facebookowym Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki https://www.facebook.com/bokmcc na którym będzie można oddać swój głos poprzez „polubienie” pracy, która najbardziej się Państwu spodoba (liczą się głosy oddane do 11 grudnia). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Bolesławieckiej Gwiazdki Życzliwości - 17 grudnia w Rynku.

Mikołajki w Kinie Forum

W dniach 4-7 grudnia na ekranie kina Forum specjalnie dla naszych milusińskich najnowsza animacja studia Disney/Pixar „Dobry Dinozaur” oraz przedpremierowe pokazy filmu przygodowego „Bella i Sebastian 2” .

Animacja „Dobry dinozaur” studia Disney/Pixar stawia pytanie: a co by było, gdyby asteroida, która zmieniła bieg życia na Ziemi, wcale nie trafiła w naszą planetę i ogromne dinozaury chodziłyby po niej do dziś? Natomiast „Bella i Sebastian 2”, to kontynuacja świetnie przyjętej w całej Europie ekranizacji bestsellerowej powieści dla młodzieży. Historia niezwykłej przyjaźni chłopca i psa wkracza na nowy etap pełen emocjonujących przygód i wzruszających odkryć. Na seanse zapraszamy zarówno osoby indywidualnie jak i grupy zorganizowane. Szczegóły i rezerwacja na: www.kino.boleslawiec.pl

Zadaniem wydarzeń realizowanych pod hasłem „Wokół Gwiazdki Życzliwości”, jest wprowadzenie małych i dużych Bolesławian w klimat świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie, 17 grudnia odbędzie się Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości - coroczne spotkanie mieszkańców Bolesławca w Rynku. Program wkrótce.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC