Pożar w Kliczkowie – cztery rodziny straciły dach nad głową

Pożar w Kliczkowie – cztery rodziny straciły dach nad głową
fot. OSP Osiecznica W akcji gaśniczej brało udział kilkanaście zastępów straży pożarnej.
istotne.pl straż pożarna, pożar, kliczków

W niedzielę (22 listopada) około godziny 5:00 w budynku mieszkalnym w Kliczkowie wybuchł pożar. Z żywiołem walczyło w sumie kilkanaście zastępów straży pożarnej (PSP, OSP i jeden zastęp wojskowej straży pożarnej). Budynek, wcześniej wielokrotnie przebudowywany, zamieszkiwały cztery rodziny. W momencie przyjazdu straży pożarnej płomienie ognia trawiły już cały dach.

Strażacy rozpoczęli akcję gaśniczą, następnie skorzystali z miejscowych hydrantów. Akcję utrudniały zanieczyszczenia, które płynęły z wodą z hydrantów. Żwir, kamyki i pozostałości roślinne zatykały siatki w autopompach, co wiązało się z chwilowymi przerwami w podawaniu wody i koniecznością oczyszczania siatek.

Pożar w Kliczkowie – cztery rodziny bez dachu nad głowąPożar w Kliczkowie – cztery rodziny bez dachu nad głowąfot. OSP Osiecznica

Akcja trwała około 12 godzin. Po ugaszeniu ognia strażacy musieli się przebić przez gruz i dachówki i dotrzeć do drewnianych belek. Dopiero wówczas można było upewnić się czy ogień został wszędzie ugaszony. Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodów kominowych. Jednak ostatecznie przyczynę ustali biegły powołany przez policję.

Niestety, budynek prawdopodobnie nie będzie nadawał się do zamieszkania. Cztery rodziny straciły dach nad głową. Poszkodowanym rodzinom pomaga Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osiecznicy. Pogorzelcy otrzymają pomoc finansową na niezbędne potrzeby. Jednej z rodzin został przydzielony lokal socjalny. Pozostałe przebywają u krewnych. Wkrótce w GOPS zostaną także podjęte kolejne decyzje w sprawie pomocy dla poszkodowanych przez pożar.

Zdjęcia pochodzą z facebookowego profilu OSP Osiecznica

Pożar w Kliczkowie – cztery rodziny bez dachu głowąPożar w Kliczkowie – cztery rodziny bez dachu głowąfot. OSP Osiecznica

PSP Bolesławiec/GOPS Osiecznica/ii