Spotkanie z reżyserem Marcinem Dudziakiem w DKF

Spotkanie z reżyserem Marcinem Dudziakiem w DKF
fot. BOK-MCC W poniedziałek, 7 grudnia, w kinie Forum w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbyło się spotkanie z reżyserem filmu „Wołanie”.
istotne.pl dkf, bok-mcc, marcin dudziak

Marcin Dudziak zaprosił dkf-owiczów bolesławieckiego kina do obejrzenia jego debiutanckiego pełnometrażowego obrazu „Wołanie” oraz na dyskusję po seansie.

Film „Wołanie”, to piękne, magnetyczne, tajemnicze kino, doceniane na festiwalach w Rotterdamie i Wrocławiu. Adaptacja opowiadania Kazimierza Orłosia Zimorodek ze wspaniałymi zdjęciami Tomasza Woźniczki. Ten prawdziwie nowohoryzontowy film w duchu wielkich dokonań współczesnego art house'u opowiada historię męskiej wyprawy ojca i syna w dół górskiej rzeki. Wyprawa ta daje początek metafizycznej historii o wyjątkowych chwilach w życiu dziesięcioletniego chłopca.
Podczas dyskusji z reżyserem widzowie dzielili się wrażeniami i emocjami, które wywołał w nich obraz. Zadawali pytania o nieoczywiste przesłanie filmu, a także o pracę nad filmem. Po godzinnym spotkaniu, część osób przeniosła się do holu kina, aby tam, w bardziej kameralnym gronie, kontynuować rozmowę.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC