Doniosłe rocznice w Pałacu Ślubów

Doniosłe rocznice w Pałacu Ślubów
fot. UM Bolesławiec 12 grudnia 2015 r. w Pałacu Ślubów w Bolesławcu trzy pary świętowały jubileusze pożycia małżeńskiego.
istotne.pl jubileusz, um bolesławiec

Jubileusz sześćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego obchodzili państwo Aleksandra i Eugeniusz Czarnotowie. Państwo Maria i Henryk Małkowie oraz Janina i Mieczysław Sulikowscy odchodzili pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego.

– 50 lat, a w szczególności 60 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego, to doniosłe rocznice. To rocznice, które budzą ludzkie wzruszenie, szacunek i uznanie przyjaciół oraz wszystkich ludzi, którzy rozumieją, jaką ważną rolę spełnia rodzina. Bardzo wiele znaczy dla społeczeństwa trwałość rodziny, wspólnie dzielona troska o byt, o wychowanie dzieci, o wypełnienie obywatelskich obowiązków wobec Ojczyzny – powiedział m.in. podczas uroczystości prezydent Bolesławca Piotr Roman.

Dostojni jubilaci zostali uhonorowani dyplomami i medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Ceremonia w Pałacu Ślubów była również okazją do wyrażenia przez małżonków podziękowań za wzajemną miłość, przywiązanie i opiekę.

Doniosłe rocznice w Pałacu ŚlubówDoniosłe rocznice w Pałacu Ślubówfot. UM Bolesławiec

W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni goście – dzieci, wnuki i prawnuczęta, znajomi i przyjaciele. Nie zabrakło jubileuszowego toastu, gratulacji oraz życzeń zdrowia i pomyślności.

Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Bolesławcu.

iza