DKF: "Reality". „Sicario” i „Intruz” w listopadzie

DKF:
fot. BOK-MCC Obowiązuje stała formuła i atrakcyjna cena biletów! Karnet na 5 tytułów kosztuje 25 zł. Zapraszamy w każdy poniedziałek o 19:00.
istotne.pl dkf, bok-mcc, kino forum
  • 2 listopada „Sicario”, w tym obrazie młoda agentka FBI Kate Macer przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macer stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany „konsultantem”, który jak się okaże ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Jego prawdziwa tożsamość będzie dla Macer największym szokiem.
  • 9 listopada „Intruz”, film opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię, która rozgrywa się na szwedzkiej prowincji. 17-letni John pod wpływem ekstremalnych emocji dopuszcza się zbrodni. Po odbyciu kary wraca w rodzinne strony i podejmuje próbę rozpoczęcia nowego życia. Szybko jednak zostaje skonfrontowany z przeszłością, o której chciałby zapomnieć. "Intruz" to debiut fabularny Magnusa von Horna, absolwenta Łódzkiej Szkoły Filmowej, ze zdjęciami nominowanego do Oscara za "Idę" Łukasza Żala. Film został nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Gdyni, to jedyna pełnometrażowa polska produkcja pokazana w ramach tegorocznego festiwalu w Cannes.
  • 16 listopada angielski dramat „45 lat”. Zapowiada się fantastyczna 45 rocznica małżeństwa Kate i Geoffa. Tuż przed tym szczególnym dniem do pary dociera szokująca wiadomość – w lodowcu odnaleziono ciało dawnej partnerki męża. Kobieta okazuje się być dla niego ważniejsza niż przyznawał to żonie. Czy para będzie jeszcze miała co świętować?
  • 23 listopada obraz fantasy „Reality”. Aby dostać pieniądze na swój pierwszy film, Jason musi odnaleźć najlepszy krzyk w historii kina.
  • 30 listopada „Yes Meni idą na rewolucję”. Przez 20 lat Andy Bilchbaum i Mike Bonanno, słynni aktywiści znani jako Yes Meni organizowali niezwykle odważne, dowcipne i kontrowersyjne akcje przykuwające uwagę światowych mediów. Celem happeningów było ukazanie aktów łamania praw człowieka przez międzynarodowe korporacje, które dopuszczały się przestępstw i machlojek, aby osiągnąć zysk. W trzecim filmie – "Yes Meni idą na rewolucję" – tytułowi bohaterowie są już po czterdziestce i ich dalszej działalności zagraża kryzys wieku średniego. A czeka ich największe jak do tej pory wyzwanie, czyli zmiany klimatyczne na Ziemi.

 

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC